
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak a Maros megyei rendőrök pénteken 12 és 14 óra között a 153C jelzésű megyei út Szászrégen–Görgényszentimre–Libánfalva szakaszon, valamint a 15-ös országút Szászrégen–Petele–Körtvélyfája települések közötti részen. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a balesetek okainak felszámolása volt.
2023. január 07., 16:372023. január 07., 16:37
Az összehangolt akcióban összesen tizenhat hatósági személy, köztük közlekedésrendészek, a közrendészeti egység, továbbá a különleges bevetési alakulat tagjai is részt vettek. Mindössze két óra alatt ötvenhét közúti szabálysértést azonosítottak, és 18 405 lej értékben róttak ki pénzbírságot.
Legtöbb esetben a biztonsági öv használatának elmulasztása miatt alkalmaztak büntetést, de a sebességkorlát átlépése, gyermekülések hiánya, vezetés közbeni telefonhasználat is előfordult. Emellett egy alkoholos befolyásoltság alatt álló sofőrt is elkaptak a rendőrök. Az ellenőrzések során két jogosítványt és öt forgalmi engedélyt bevontak.
A közúti biztonság érdekében további akciókat fog eszközölni a rendőrség – tájékoztat a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke tisztázta csütörtökön a G4mediának adott interjújában tett nyilatkozatait, hangsúlyozva, hogy félreértették.
Szigorították a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők csütörtökön a tulajdonosi társulások adminisztrátorainak alkalmazását, remélve, hogy így ki tudják szűrni a törvényszegőket.
A drasztikus áremelkedések miatt a sepsiszentgyörgyi önkormányzat kénytelen volt felbontani a szerződéseket két utcafelújítási projektnél, illetve aktualizálni a költségbecslést. Ez azt jelenti, hogy új közbeszerzést kell kiírni a munkálatokra.
Bocsánatkérésre szólította fel Frunda Csenge marosvásárhelyi tanácsos Bungardean Emilian AUR-os önkormányzati képviselőt, aki azt állította, hogy ő nem tud románul. A felszólított tagadta ezt és azzal hárított: „mind testvérek vagyunk”.
Az alkotmánybíróság csütörtökön közzétette február 18-i határozatának indoklását, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Fejér Dávid és Miron Cristea utcák felújításához fogadtak el új dokumentációt, megújították bérleti szerződéseket a Felszegi Óvoda és a Fogarasy Mihály középiskola használatára. Ezek voltak a csütörtöki gyergyószentmiklósi tanácsülés főbb pontjai.
szóljon hozzá!