
A Kossuth Lajos utcában is több ingatlan kiürül, a későbbi rendeltetésükről még nem született döntés
Fotó: Barabás Ákos
Már kilakoltatásra is sor került Székelyudvarhelyen abban a tavaly óta zajló ingatlanfelmérési eljárásban, amellyel a városvezetés a tulajdonában lévő lakások helyzetét igyekszik tisztázni. Mint kiderült, az elmúlt években voltak visszaélések a lakások használatát illetően.
2019. június 17., 22:032019. június 17., 22:03
Összesen 275 lakás, egy garázs, egy pince, illetve egy irodahelyiség képezi Székelyudvarhely városának ingatlantulajdonát, természetesen a köz- és más intézmények épületeit leszámítva. A „lakásvagyon” évekig a közművek, azaz az Urbana Rt. ügykezelésébe tartozott, az ingatlanok kezeléséért a cég felelt, tudtuk meg a hivatal sajtószóvivőjétől.
– hangsúlyozta Zörgő Noémi. Tehát a lakások sorsáról, arról, hogy pontosan kik használhatják azokat, közvetlenül nem dönthetett a helyi önkormányzati képviselő-testület. A tízéves szerződés lejártával azonban a jogviszony megszűnt ugyan, de az előző városvezetés nem vette vissza az ingatlanok ügykezelését.
„2018 óta a jelenlegi önkormányzat tanácsi határozattal visszavette a szóban forgó ingatlanok kezelését. Ezzel egy időben elkezdődött ezeknek a lakásoknak a felmérése: a leltár mellett állapotfelmérés is történt. Kiderült például, hogy több olyan ingatlan van, amelyek lakhatásra nem alkalmasak, de olyanra is fény derült, hogy jogtalanul laknak ezekben az ingatlanokban” – válaszolt kérdésünkre a szóvivő. Bár a helyzetfelmérés már tavaly elkezdődött,
Továbbra is elsődleges szempont a jogi viszonyok tisztázása, illetve a lakások állapotának feljavítása: minderre azért van szükség, mert több olyan ingatlan is van, amelynek más rendeltetést szán a hivatal.
A lakások zömében az elmúlt években is laktak, őket minden esetben tájékoztatta a hivatal – biztosított a sajtóosztály.
– fejtette ki az illetékes. Azonban óhatatlanul sor került és fog kerülni a jövőben is kilakoltatásokra – tudtuk meg –, amennyiben ugyanis tartozása gyűlt fel a bérlőnek (amely a 90 napos türelmi időt is meghaladta), illetve ha a lakó, bérlő nem vette figyelembe a lakóközösséggel szemben elvárt alapnormák betartását, akkor a hivatal lépett.
A városvezetés tehát nem rejti véka alá, hogy az elmúlt időszakban valóban történetek kilakoltatások. „Ugyanúgy, ahogyan több más területen sem volt korábban fontos a tiszta viszonyok megteremtése, ez a terület is elhanyagolt állapotban volt, nem volt gazdája. A jelenlegi városvezetés azonban a tiszta viszonyok megteremtését és a jogos használat elsődlegességét tartja szem előtt ebben a kérdésben is” – tolmácsolta a városvezetés álláspontját a sajtószóvivő.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
szóljon hozzá!