
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A heves esőzés miatt több Hargita megyei településen is problémák merültek fel az áramellátásban. Dolgoznak a szolgáltatás helyreállításán.
2024. október 05., 19:122024. október 05., 19:12
2024. október 05., 21:102024. október 05., 21:10
Szünetel az áramellátás 33 transzformátorállomáshoz tartozó 904 fogyasztónál a szombat délutáni eső miatt. Amint a megyei tűzoltóság közleményéből kiderül, sötétben maradt Sikaszó, Libán, Varság, Ivó és Zeteváralja egy része, valamint a zeteváraljai víztározó gátjának környéke is. Az áramszolgáltató szakemberei a helyszínen dolgoznak a hibák elhárításán.
Borszéken további 15 transzformátorállomás és 884 felhasználó maradt áramellátás nélkül.
A Zetelaka környéki településeken este fél nyolcra, míg Borszéken 21 órára helyreállt a szolgáltatás.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
Vita robbant ki két férfi között, mivel egyikük nem volt hajlandó kölcsönadni a kőműves szerszámait a másiknak. Az ordibálásba torkollt konfliktust jelezték a hatóságoknak, a Kovászna megyei csendőrség a veszekedő feleket bírsággal sújtotta.
Medvével ütközött szerdára virradóra egy személygépkocsi Erdőszentgyörgyön, de a sérült állatot nem találták meg a vadászok.
szóljon hozzá!