
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Hargita megyei Környezetvédelmi Ügynökséghez (APM) az év eleje óta összesen 386 bejelentés érkezett vadállatok, főként medvék okozta károkról; ezek értéke mintegy egymillió lejre rúg. Az ügynökség igazgatója, Domokos László szerint a 386-ból 373 esetben medvék, 13 esetben farkasok okozták a károkat.
2023. szeptember 26., 16:452023. szeptember 26., 16:45
2023. szeptember 26., 16:562023. szeptember 26., 16:56
A kárfelmérő bizottság összesen körülbelül egymillió lej kártérítést szabott meg, ebből eddig 470 ezer lejt fizettek ki, a fennmaradó összeg kiutalása folyamatban van – ismerteti az Agerpres. Domokos azt is elmondta, hogy
Ugyanakkor hat vadat áthelyeztek más területre. Huszonöt olyan esetet regisztráltak, amikor a hatóságoknak a lakott területről vissza kellett űzniük a medvéket az erdőbe.
A Hargita megyei Környezetvédelmi Ügynökség igazgatója szerint
További két medvetetemre is bukkantak, amelyek esetében más körülmények vezettek a pusztuláshoz.
A lakott területekre behatoló medvék juhokat, szarvasmarhákat, sertéseket, szárnyasokat öltek meg, méhkaptárakat fosztottak ki és tettek tönkre, termőföldeken és gyümölcsösökben okoztak károkat – sorolta az igazgató.
Megszavazta hétfőn a szenátus a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványt. Nem mondok le – jelentette ki a miniszter az indítvány elfogadását követően.
Menesztette az érintett egység menedzserét az a bukaresti fogászati klinika, ahol novemberben egy kétéves kislány halt meg mélyaltatásos beavatkozás közben. A belső vizsgálat szerint a rendelő végleges engedély nélkül működött.
Călin Georgescu volt elnökjelölt és Horațiu Potra zsoldosvezér hétfőn először találkoztak annak a pernek az előkészítő tárgyalásán, amelyben az alkotmányos rend megdöntésének kísérletével vádolják őket.
Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, illetve Csíkszentdomokos, Bögöz és Zetelaka községekben is kaptak el ittas, illetve jogosítvány nélkül vezető embereket a rendőrök az elmúlt hétvégén.
Megállt a szíve és leállt a légzése a 74 éves férfinak, aki hétfőn délután egy kútba esett Nagycsergeden. A férfit a kiérkező mentőegységek újraélesztették.
Székelyudvarhelyen és a Csíkszentimrei Büdösfürdő közelében is történt egy-egy baleset szombaton. Az egyik sofőr alkohol hatása alatt volt a történtek idején – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványát. Az ülésen 420 képviselő és szenátor vett részt.
Törtkővel megrakott teherautó borult fel hétfőn délután Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli bejáratánál, ahol rendőrök irányítják a forgalmat – tudtuk meg a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Fél éve fennálló áldatlan helyzetet zár le a Gyulakután üzembe helyezett sótalanító berendezés, így ismét iható a csapvíz. Hétfőn Maros megye politikai elöljárói és szakemberek mutatták be a sajtónak a rendszer működését a gyulakutai vízüzemnél.
Közzétette friss időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre. A leghidegebb éjszakákon úgy tűnik, hamar túlleszünk.
1 hozzászólás