
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Hargita megyei Környezetvédelmi Ügynökséghez (APM) az év eleje óta összesen 386 bejelentés érkezett vadállatok, főként medvék okozta károkról; ezek értéke mintegy egymillió lejre rúg. Az ügynökség igazgatója, Domokos László szerint a 386-ból 373 esetben medvék, 13 esetben farkasok okozták a károkat.
2023. szeptember 26., 16:452023. szeptember 26., 16:45
2023. szeptember 26., 16:562023. szeptember 26., 16:56
A kárfelmérő bizottság összesen körülbelül egymillió lej kártérítést szabott meg, ebből eddig 470 ezer lejt fizettek ki, a fennmaradó összeg kiutalása folyamatban van – ismerteti az Agerpres. Domokos azt is elmondta, hogy
Ugyanakkor hat vadat áthelyeztek más területre. Huszonöt olyan esetet regisztráltak, amikor a hatóságoknak a lakott területről vissza kellett űzniük a medvéket az erdőbe.
A Hargita megyei Környezetvédelmi Ügynökség igazgatója szerint
További két medvetetemre is bukkantak, amelyek esetében más körülmények vezettek a pusztuláshoz.
A lakott területekre behatoló medvék juhokat, szarvasmarhákat, sertéseket, szárnyasokat öltek meg, méhkaptárakat fosztottak ki és tettek tönkre, termőföldeken és gyümölcsösökben okoztak károkat – sorolta az igazgató.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
1 hozzászólás