
A csíkszentkirályiak nevében adták át a pénzadományt
Fotó: Csíkszentkirály Községháza Facebook oldala
„Elképesztő, hogy mire képes a falu, a közösség, ha összefog” – így fogalmazott a csíkszentkirályi leégett asztalosműhely egyik vállalkozója, miután kedden átvette a falu lakóinak közel 55 ezer lejes pénzadományát.
2025. március 11., 18:002025. március 11., 18:00
2025. március 11., 18:022025. március 11., 18:02
Alig másfél hét telt el azóta, hogy lángokba borult egy asztalosműhely Csíkszentkirályon, akkor a tűzesetben mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok. A tűzesetet követően gyűjtésbe fogtak a faluban.
Fotó: Csíkszentkirály Községháza Facebook oldala
„Köszönjük a közösség támogatását! A tűzkárosult vállalkozók megsegítésére szervezett adománygyűjtés sikeresen lezárult.
– tették közzé kedden délután a Csíkszentkirály Községháza Facebook-oldalán. Mint írták, az adományokat a közösség képviseletében Russu-Bors Tibor, a helyi tanács képviselője, Csiszer Imre, a Csíkszentkirályi Önkéntes Tűzoltók vezetője és György Réka, a helyi jegyző adták át a tűzkárosultaknak.
Fotó: Csíkszentkirály Községháza Facebook oldala
„Elképesztő, hogy mire képes a falu, a közösség, ha összefog, minket pozitívan érintett, hogy mennyien segítettek, talán nincs olyan kapu, amelyik nem nyílt meg Csíkszentkirályon” – osztotta meg a Székelyhon érdeklődésére Nagy Mária, aki az asztalosműhelyt férjével és egy társukkal együtt működtették. Hozzátette, ez nagy segítséget jelent számukra, nemcsak anyagilag, hanem lelkileg is.
Növeli a csíkszeredai helyi rendőrök biztonságát, hogy nemrégiben megjelent egy törvénymódosítás, amely újra lehetővé tette számukra, hogy testkamerát használjanak a munkavégzésük során. A felvett képsorokat hat hónapig kell megőrizniük.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyapjának a háza előtt. A tilakozók a fiú büntetőjogi felelősségre vonását követelik a bűnrészessége miatt.
Tavaly decemberben 4 699 559 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4279-cel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2 778 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Igazi kánaán következik a szerzői filmek szerelmeseinek, hiszen az előttünk álló időszakban kerülnek széleskörű moziforgalmazásba a tavalyi fesztiválfilmek, amelyek többségét most, az Oscar-szezonban díjazzák.
Január utolsó hetébe lépve változékony, átmenetileg enyhébb időjárás jellemzi majd az Erdélyi-medencét. A korábbi napok erős fagyai után mérséklődik a hideg, ugyanakkor a hét második felében egyre nagyobb eséllyel számíthatunk csapadékra.
Széles közösséget mozgatott meg a felhívás, amelyben a szívbetegséggel küzdő Dimény István részére indítottak adománygyűjtést. Az erdővidéki férfi gyógyulását számos adakozó támogatása mellett kardiológus szakorvos is segíti.
Köztudott, hogy Kézdivásárhely nemrég felújított ikonikus épületébe a Céhtörténeti Múzeum költözik át. De a Székely Katonanevelde mikor nyílhat meg teljes egészében a nagyközönség előtt? – faggattuk Dimény Attila muzeológust, intézményvezetőt.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!