
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
A Csíki Majális részeként valósul meg Csíkszereda első Kárpát-medence szintű borszemléje. A hétvégi, Borszereda nevet viselő esemény során a Kárpát-medencei magyar borvidékekről közel 50 borászat legjobb italait kóstolhatják meg az érdeklődők – derül ki a Csíki Majális szervezőinek tájékoztatásából.
2022. május 12., 14:212022. május 12., 14:21
Felvidéktől a Vajdaságig, az Érmelléktől a Baranya-háromszögig mintegy 50 magyar borászat látogat el a hargitai megyeszékhelyére, hogy boraikat a székelyföldi közönséggel is megismertessék. Az eseménynek Csíkszereda központi parkja ad helyet.
A borkedvelő látogatók számára a park területére – így a Borszeredára is díjmentes lesz a belépés, a résztvevőknek karszalag szolgál majd napijegyként.
A borászok standjánál azonban kóstolójegyekkel fizethetnek majd a látogatók, melyeknek értéke egységesen 5 lej lesz.
Akik egy vagy több palack bort szeretnének majd hazavinni, azok számára a fizetőeszköz szintúgy a már említett jegy lesz. A kóstoláshoz borospohár kiváltására is szükség lesz, melynek foglalója 15 lejbe fog kerülni. A kiváltott poharakat a kóstolás végeztével hazavihetik, vagy a befizetett összeget igénylők vissza is válthatják az infópontoknál.
Akik szeretnének részletesebb képet kapni a felvidéki vagy délvidéki borokról, két Bor Mesterkurzusra is jelentkezhetnek. Szombat délután 5 órai kezdettel Geönczeöl Attila és Pereszlényi Csaba előadásában ismerhetik meg az érdeklődők a felvidéki pincészetek borait, míg vasárnap Fekete Andor és Bálint Tivadar mutatja be a vajdasági és drávaszögi borászatokat, ugyancsak délután 5 órától.
A Bor Mesterkurzusok részvételi díja személyenként és eseményenként 50 lejbe fog kerülni, ennek kifizetésére a helyszínen készpénzben lesz lehetőség, a részvételi szándékot azonban előre kell jelezni, egy rövid regisztrációs ív kitöltésével.
A Borszereda standjai péntek délután 3 órától, szombaton és vasárnap pedig délután 1 órától lesznek látogathatók, és mindhárom nap este 8-ig tartanak nyitva. További részleteket a Csíki Majális weboldalán illetve a Borszereda Facebook-oldalán találhatnak az érdeklődők.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
szóljon hozzá!