
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Mintegy 35 köbméternyi faanyagot foglaltak le a rendőrök egy ellenőrzés során a 12A jelzésű országút szépvízi szakaszán hétfő délután – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2023. szeptember 26., 15:492023. szeptember 26., 15:49
A hatósági közlemény szerint a szolgálatot teljesítő közlekedésrendészek hétfő délután megállítottak egy 36 éves gyimesfelsőloki sofőrt, aki egy teherautót vezetett Szépvíznél. A rendőrségi ellenőrzés alkalmával kiderült, hogy 34,95 köbméter faanyagot szállított anélkül, hogy rendelkezett volna származási dokumentumokkal. A fát és a járművet is lefoglalták.
Az ügyben 10 köbmétert meghaladó mennyiségű faanyag okmányok nélküli szállítása miatt indult eljárás.
Jócskán túlhaladva a megengedett sebességet, 172 km/órával száguldó sofőrt mértek be a rendőrök vasárnap Buzău megyében, de miután megállították, váratlan fordulatot vett a gyorshajtásos eset.
Tovább fokozódik a hőség az elkövetkező napokban, az Országos Meteorológiai Igazgatóság előrejelzése szerint azonban viharosra fordulhat az időjárás szerdára virradóra.
Őrizetbe vettek egy ügyészt vasárnap éjszaka 24 órára, mert miután botrányt okozott egy Hunyad megyei vendéglátóhelyen, könnygázt használt és egy pisztolyt is elsütött, amikor a rendőrök megpróbálták lefogni – közölte hétfőn a legfőbb ügyészség.
Udvarhely-, Gyergyó- és Csíkszéken is kaptak el ittas sofőröket hétvégén a hatóságok, sőt volt, aki vezetői engedély nélkül közlekedett járművével – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői közleményéből.
Kilőtték azt a medvét, amely vasárnap megtámadott egy embert az észak-szlovákiai Nagyturány (Turany) közelében – jelentette be közösségi médiaprofilján Filip Kuffa szlovák környezetvédelmi államtitkár hétfőn.
Elsősorban a nappali hőmérsékletek alakulásában várhatók változások a következő kéthetes, augusztus 10–23. közötti időszakban az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint.
Első- és másodfokú időjárási riasztást bocsájtott ki az Országos Meteorológia Szolgálat keddre Románia legnagyobb területére a várható hőség miatt.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
szóljon hozzá!