
Fotó: Tuchiluș Alex
Kovásznán 16,7 millió lejnyi támogatást kap a Közüzemek Rt. az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) keretében a vízszolgáltatás minőségének javítására. A beruházást 24 hónap alatt kell kivitelezni.
2024. március 20., 15:452024. március 20., 15:45
Kozsokár Attila a Közüzemek Rt. vezetője elmondta, elsődleges céljuk a vízszolgáltatás minőségének javítása, ugyanakkor a hálózaton keletkező veszteségeket is szeretnénk csökkenteni, hiszen a vízórák előtt keletkező veszteség a céget terheli. „A beruházás keretében közel 6 km-el bővül a vízhálózat és a szennyvízhálózat, 11 pumpálóállomást telepítünk, és négy helyen helyezünk el vezetéket a 13E országút alatt. A beruházás nemcsak Kovászna városát, hanem Csomakőröst is érinti” – közölte.
A várható munkálatok a Vágóhíd, Benedek Elek, Mihai Eminescu, Dr. Havadtőy Sándor, Árpád Forrás, József Attila, Kós Károly, Mathias Rex, Rigó, Mikes Kelemen, Mikszáth Kálmán, Patak, Felső Páva, 1918. December 1., Tudor Vladimirescu, Völgy, Dózsa György, Ignácz Rózsa, Alsóporond, Vajnák, Kőbánya, Tisztás, Zrínyi Miklós utcákat érinti teljességében vagy részlegesen. A kivitelezést konkrétan nem a Közüzemek Rt. végzi, hanem erre szakosodott cégek.
Gyerő József, Kovászna polgármestere örvendetesnek tartja, hogy a szolgáltató foglalkozik a városlakók igényeivel. „A korszerűsítés és bővítés mindenki számára fontos, és ekkora összeg előteremtése mindenképp megterhelné a költségvetésünket” – tette hozzá.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
2 hozzászólás