
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Továbbra is magas a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma Hargita megyében, a napi esetszám viszont kevéssel csökkent pénteken is a korábbi napokhoz képest. A fertőzöttségi arány viszont tovább emelkedett.
2021. október 22., 15:032021. október 22., 15:03
2021. október 22., 15:052021. október 22., 15:05
A korábbi napokhoz képest ismét kevesebb, 149 új koronavírus-fertőzést igazoltak pénteken Hargita megyében 677 teszt feldolgozása során, ezzel 11 305-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Emellett hat újabb haláleset is történt, így a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma 610-re emelkedett.
A gyógyultak száma 72-vel nőtt az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 8983-an győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi és maroshévízi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 388 (egy nappal korábban 389 volt ez az érték), otthoni elkülönítésben 1341-en vannak, házi karanténban pedig 746-an tartózkodnak a megyében.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 14 páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 4,74 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
szóljon hozzá!