
Nyolcvankét Hargita megyei oktatási intézmény 1394 tantermét fogják digitális eszközökkel felszerelni
Fotó: Gábos Albin
Nyolcvankét Hargita megyei oktatási intézmény 1394 tantermét fogják digitális eszközökkel felszerelni az Országos Helyreállítási Alap támogatásával. Hargita Megye Tanácsának pályázatához ötvenkét önkormányzat csatlakozott.
2024. július 22., 17:582024. július 22., 17:58
A pályázatból az informatikai laborok felszerelését is megoldják és osztálytermek bútorozására is jut – derült ki a megyei tanács közleményéből. Mint írják, egy másik pályázatuk a megye három speciális oktatási intézményére vonatkozik: 87 speciális nevelési igényű diák tanulását támogatják az online környezetben, táblagépekkel, internet-hozzáféréssel ellátva.
Emellett pedig a Harghita biblio digital Hub projekt keretében öt könyvtárat szerelnek fel számítógépekkel és más műszaki eszközökkel. Harmincnyolc könyvtár informatikai eszközeinek korszerűsítése is a pályázat részét képezi, akárcsak a harmincnyolc könyvtár ötven munkatársának képzése – áll a közleményben.
A különböző eszközök beszerzése mellett szempont volt olyan programokat, szoftvereket, applikációkat is beszerezni, amelyek jól használhatók a szaklaborokban, legyen szó biológia, kémia, fizika tanításáról, vagy akár turizmus, kommunikáció, pszichológia, logopédia oktatásáról.
A Hargita megyei gyermekek jövője múlik azon, hogy lépést tartsunk a változásokkal, és kihasználjuk a rendelkezésre álló forrásokat” – fogalmazott a közleményben Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
szóljon hozzá!