
Fotó: Beliczay László
A kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt vasárnapra halasztották a Szentegyházán szombatra tervezett disznótort. Noha többen összegyűltek a helyszínen, mindannyian úgy látták, hogy nem lehet elvégezni az ilyenkor szükséges feladatokat.
2021. február 13., 09:332021. február 13., 09:33
Mínusz 15 Celsius-fokot mutatott szombaton reggel hét órakor a hőmérők higanyszála Szentegyházán, ráadásul a heves szélfúvás is erősítette a hidegérzetet. Éppen ezért a helyszínre érkezők is belátták, hogy ilyen körülmények között nem lehet megtartani a járványügyi óvintézkedések miatt háromszáz fősre korlátozott szabadtéri közösségi disznótort.
Fotó: Beliczay László
Lőrincz Csaba, a település polgármestere a helyszínen portálunknak elmondta, hogy megpróbálták ugyan felállítani a sátrakat, de a szél miatt ez nem sikerült.
Gond lett volna ugyanakkor a tűzgyújtással, illetve a levágott disznók perzselésével is, ezért úgy döntöttek, hogy a jobb időjárási viszonyokban bízva inkább vasárnapra halasztják a rendezvényt.
Fotó: Beliczay László
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
Közösen csaknem 160 személynek nyújtottak orvosi ellátást a Hargita megyei mentőszolgálat és a tűzoltóság csapatai a csíksomlyói nyeregben. Ebben az évben kevesebb zarándok szorult segítségre, és ebben bizonyára a kedvező időjárás is közrejátszott.
A magyar, a székely és az ősi, a székelység megpróbáltatásaiban vigaszt nyújtó himnusz eléneklésével ért véget az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú. A hegynyereg több százezer magyar zarándok hangját visszhangozta.
Újabb magyarellenes provokációval jelentkezett a csíksomlyói pünkösdi búcsú napján Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) nevű román nacionalista szervezet elnöke.
A hithez, a családhoz és az örök keresztény értékekhez való hűség megőrzésére buzdította a zarándokokat Székely János, szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Csíksomlyói búcsú idei szónoka.
Mozgalmas éjszakájuk volt a segesvári tűzoltóknak: néhány órán belül egy tűzesethez, valamint egy közúti szerencsétlenséghez is riasztották őket. A balesetben két felnőtt és két gyermek sérült meg.
szóljon hozzá!