
Fotó: Beliczay László
A kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt vasárnapra halasztották a Szentegyházán szombatra tervezett disznótort. Noha többen összegyűltek a helyszínen, mindannyian úgy látták, hogy nem lehet elvégezni az ilyenkor szükséges feladatokat.
2021. február 13., 09:332021. február 13., 09:33
Mínusz 15 Celsius-fokot mutatott szombaton reggel hét órakor a hőmérők higanyszála Szentegyházán, ráadásul a heves szélfúvás is erősítette a hidegérzetet. Éppen ezért a helyszínre érkezők is belátták, hogy ilyen körülmények között nem lehet megtartani a járványügyi óvintézkedések miatt háromszáz fősre korlátozott szabadtéri közösségi disznótort.
Fotó: Beliczay László
Lőrincz Csaba, a település polgármestere a helyszínen portálunknak elmondta, hogy megpróbálták ugyan felállítani a sátrakat, de a szél miatt ez nem sikerült.
Gond lett volna ugyanakkor a tűzgyújtással, illetve a levágott disznók perzselésével is, ezért úgy döntöttek, hogy a jobb időjárási viszonyokban bízva inkább vasárnapra halasztják a rendezvényt.
Fotó: Beliczay László
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!