
Egyelőre nem tudni, hogy mikor kezdődik el a kivitelezés
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közel két évnyi stagnálás után nemrég közbeszerzési eljárást hirdetett Hargita Megye Tanácsa annak a rekordösszegű beruházásnak a megvalósítására, amely során mintegy ötven kilométernyi utat építenek újjá Udvarhelyszéken. Ennek ellenére nem valószínű, hogy idén elkezdődik a kivitelezés.
2020. augusztus 26., 09:062020. augusztus 26., 09:06
Egy sikeres pályázatnak köszönhetően összesen 117 millió lejjel támogatja az Európai Unió Hargita Megye Tanácsának azt a projektjét, amely során 48,33 kilométernyi utat és hidakat korszerűsítenének, illetve építenének újjá Udvarhelyszéken.
Noha a pályázatot már közel két éve megnyerte az intézmény, azóta sem kezdődött el a kivitelezés, amelyet az idén – a nyomvonal mentén – kihelyezett táblák szerint 2022. május 30-ig be kell fejezni.
A megyei tanács korábban egy 50 millió lejig szóló hitelvonalat is létesített a munkálatok zavartalan lezajlása miatt, ám továbbra sem kezdődött el az építkezés. Lapunk legutóbb tavasszal érdeklődött az intézménynél a munkálatról, akkor azt közölték, hogy
Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke ezúttal azt mondta, hogy mostanra sikerült meghirdetni a közbeszerzési eljárást a kivitelező megtalálására. Noha erre eredetileg szeptember 7-ig várják a jelentkezőket, kedden ugyanazon hónap 21-éig tolták ki a határidőt, hiszen máris érkezett óvás a felhívásuk feltételrendszerére, ugyanakkor számtalan kérdést tettek fel az érdeklődő cégek, amelyeket meg kell válaszolni. Borboly szerint
Kérdésünkre válaszolva arra is kitért, hogy nincs veszélyben a munkálat finanszírozása, ugyanis a táblákon meghirdetett befejezési határidő meghosszabbítható annak függvényében, hogy mikor találják meg a kivitelezőt.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Jóváhagyta szerdán a pénzügyminisztérium a nyugdíjasoknak szánt gyógykezelési jegyek odaítélését szabályozó tervezetet.
A szociális felügyelők márciusban országszerte 745 ellenőrzést végeztek, és 41 bírságot, illetve figyelmeztetést szabtak ki, összesen 282 ezer lej értékben a szociális ellátás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A közalkalmazottak bére a készülő új törvény szerint egy olyan mechanizmus alapján emelkedne, amelyet a munkaügyi és a pénzügyminisztérium határozna meg a gazdasági növekedés, az infláció és a költségvetési mozgástér figyelembevételével.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
1 hozzászólás