
A tornaterem szerkezete elkészült, de van még munka
Fotó: Pinti Attila
Elkészült a szerkezetépítés a csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola új tornaterménél, de a munkálatok befejezése csak jövőben történik meg. A kevésbé sem szokványos létesítmény tetején kap helyet egy sportpálya, ezt is ezután kell elkészíteni.
2023. október 01., 16:022023. október 01., 16:02
2023. október 01., 16:032023. október 01., 16:03
A terület adottságai, a szintkülönbségek miatt volt szükség Csíkszeredában egy olyan iskolai tornaterem építésére, amely miatt fel kellett számolni mindkét szabadtéri sportpályát, de, hogy ne maradjon ezek nélkül a tanintézet,
A Petőfi Sándor Általános Iskola tornaterme építésének nem ez az egyetlen szokatlan eleme. A munkálatok megkezdésére még 2020-ban kiadták az utasítást, de
Aztán régészeti feltárásra is szükség volt a területen, közben még egy trafóállomást is el kellett költöztetni. Így a munka csak tavaly kezdődött el.
Fotó: Pinti Attila
Ezzel együtt az építkezés „utolérte” a másik, a Nagy István Művészeti Középiskolánál történő hasonló beruházást, amely
Mint Sógor Enikő alpolgármestertől megtudtuk, az épület legfontosabb és leglátványosabb szerkezeti elemei elkészültek, korszerű zsalurendszer segítségével változó vastagságú födém került a tornateremnek szánt belső tér fölé. Ezen
Fotó: Pinti Attila
Az illetékes szerint kisebb belső falazások vannak most folyamatban, következnek a tereprendezés további szakaszai, az épületgépészeti rendszerek kiépítése, az épület külső bezárása, majd a vakolás, meszelés, álmennyezet-szerelés és burkolás.
– tudtuk meg. Így várhatóan a következő tanévre készülhet el az új tornaterem, amelynek költségei a szerződés aláírása óta 12 millióról több mint 15 millió lejre növekedtek áfástól együtt.
A költségek nagyobb része, több mint 11 millió lej a helyi költségvetést terheli, korábban a Helyi Fejlesztések Országos Programja (PNDL) biztosított támogatást a beruházásra.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Amatőr előadó- és alkotóművészek állnak közönség elé a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban június 6-án, szombaton. Tehetségüket ezúttal elismert szakemberek előtt is bemutathatják.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
1 hozzászólás