
Fametszés címén elkövetett facsonkítás a csíkszeredai Szív utcában
Fotó: Hargita Megyei Környezetőrség
Egy benyújtott panasz nyomán végzett helyszíni vizsgálatot a Hargita Megyei Környezetőrség egy csíkszeredai zöldövezetben, ahol fametszés címén fákat csonkítottak meg.
2020. április 27., 10:332020. április 27., 10:33
2020. április 27., 10:382020. április 27., 10:38
Mint a környezetőrség Facebookon közzétett felhívásából kiderül, a kivizsgálás során a helyszínen több olyan fát találtak kivágva és megmetszve, amelyek nem voltak jóváhagyva a Hargita Megyei Környezetvédelmi Ügynökség által kibocsájtott engedélyben, arra viszont nem tér ki a tájékoztatás, hogy róttak-e ki bírságot a fák megcsonkítása miatt.
Fotó: Hargita Megyei Környezetőrség
– írja a Hargita Megyei Környezetőrség.
Fotó: Hargita Megyei Környezetőrség
A zöldövezeten történő nem engedélyezett fakivágások, a fák és bokrok rongálása, a virágágyásokban és a gyepterületeken tett kár, valamint a madárfészkek, a közhasznú- és díszépítmények megsemmisítése kihágásnak minősülnek és magánszemélyek esetében 200 lejtől 1000 lejig terjedő pénzbírsággal büntethetőek, jogi személyek esetében pedig a bírság értéke 1000 lej és 5000 lej között van – hívják fel a figyelmet.
Kórházba szállították, de később életét vesztette az a 14 éves fiú, aki elektromos rollerrel közlekedett az országúton Bihar megyében, amikor elgázolta egy autó. Marosszéken éppen a napokban ellenőrizték célzottan az elektromos rollerrel közlekedőket.
Romániából először telepítenek medvéket külföldre, egy franciaországi állatparkba. A négy nagyvadat a zernyesti medverezervátumból viszik át nemzetközi együttműködésben – írta kedden az MTI a rezervátumot működtető egyesület közlése alapján.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
3 hozzászólás