Az öntudattal és méltósággal vállalt kisebbségi lét az erdélyi és székelyföldi magyar életerő forrásának titka. Minél inkább apasztani és zavarossá tenni akarják a vizét, annál erősebbé és tisztábbá válik ez a forrás – hangsúlyozta Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, aki személyesen szólt a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium diákjaihoz ballagási ünnepségükön, péntek délelőtt.
2023. június 02., 15:322023. június 02., 15:32
2023. június 02., 15:362023. június 02., 15:36
Fotó: László Ildikó
Az öntudattal és méltósággal vállalt kisebbségi lét az erdélyi és székelyföldi magyar életerő forrásának titka. Minél inkább apasztani és zavarossá tenni akarják a vizét, annál erősebbé és tisztábbá válik ez a forrás – hangsúlyozta Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, aki személyesen szólt a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium diákjaihoz ballagási ünnepségükön, péntek délelőtt.
2023. június 02., 15:322023. június 02., 15:32
2023. június 02., 15:362023. június 02., 15:36
Fotó: László Ildikó
A végzős diákokhoz intézett beszédében Laczkó György, a Tamási Áron Gimnázium igazgatója elmondta, nagy várakozással tekintenek a mostani végzős nemzedék jövője felé. „Bár évről-évre egyre nehezebb diákjainknak az érvényesülés, számunkra pedig a megélhetés, mégis reméljük, hogy a mostani végzősök sikerrel veszik az akadályokat, hiszen legjobb tudásunk szerint, felelős hozzáállással készítettük fel őket az élet útjára.” Az igazgató három fontos tulajdonságot, a céltudatosságot, önbizalmat és kitartást emelte ki, amelyek szerinte a sikerhez elengedhetetlenek.
– hangsúlyozta.
Fotó: László Ildikó
Az intézményvezető személyesen mondott köszönetet Kövér Lászlónak, a Magyar Országgyűlés elnökének a támogatásért, és arra kérte a diákokat, mutassák meg, nem volt hiábavaló az iskola felújítása érdekében végzett befektetés, és méltó utódai a régi Római Katolikus Főgimnázium növendékeinek.
Kövér László ünnepi köszöntőjében kifejtette, míg a fiatalok az ismeretlenben a lehetőséget, addig az idősebbek az abban rejlő veszélyeket is látják és az elmúlt három évben – az idén ballagók legszebb éveiben – megmutatkozott a veszély világjárvány és háború formájában.
Fotó: László Ildikó
„Kedves fiatalok, megérthetitek, hogy ilyen körülmények között mi, felnőttek aggódunk értetek.
Napjaink fokozódó bizonytalanságában szülői, tanári, vagy éppen politikusi felelősségünk arra sarkall bennünket, hogy megnyissuk nektek a lehető legnagyobb biztonsághoz vezető utat” – mondta az országgyűlés elnöke.
Kövér László arra is kitért, hogy a szabadság lerontandó korlátait láttató ideológiák korában, a mai és a holnapi világban a legnagyobb biztonságot Isten, a haza és a család nyújthatja a fiatalok számára.
– emelte ki Kövér László.
Fotó: László Ildikó
Mint fogalmazott, ballagó diáknak lenni Székelyföldön különös kegyelme a gondviselésnek, Tamási Áron példáját felemlegetve megjegyezte, „Tamási Áron Ábelére is rásütötték a minoritar jelzőt, de pontosan tudjuk, hogy Ábel ettől nem kevesebbnek, hanem többnek bizonyult azoknál, akik meg akarták bélyegezni. A nemzeti kisebbségi lét keresztje ugyanis nem lesújt, hanem felemel.”
Kifejtette, hogy a kisebbségi lét nem csupán többletsúlyokat helyez az érintettek vállára, hanem többleterőt is ad, a kisebbségi lét nem gyengébbé, hanem gazdagabbá teszi azokat, akik tudatosan élik meg helyzetüket.
– hangsúlyozta az elöljáró.
Fotó: László Ildikó
Végezetül erőt, kitartást, elhivatottságot és bölcsességet kívánt az oktatóknak, a szülőknek pedig megköszönte, hogy biztosították gyermekeiknek az anyanyelven való tanulást. Az iskolájuktól búcsúzóknak Pál apostol szavait tolmácsolta: „öltsétek föl az Isten fegyverzetét, hogy az ördög cselvetéseinek ellenállhassatok. Nem annyira a vér és a test ellen kell küzdenünk, hanem ennek a sötét világnak kormányzói és az égi magasságoknak gonosz szellemei ellen. Ezért öltsétek fel az Isten fegyverzetét, hogy a gonosz napon ellenállhassatok, és mindent legyőzve megtarthassátok állásaitokat. Így készüljetek föl: csatoljátok derekatokra az igazság övét, öltsétek magatokra a megigazulás páncélját, sarunak meg a készséget viseljétek a békesség evangéliumának hirdetésére. Mindehhez fogjátok a hit pajzsát, ezzel elháríthatjátok a gonosz minden tüzes nyilát. Tegyétek fel az üdvösség sisakját, és ragadjátok meg a Lélek kardját, vagyis az Isten szavát. Minden alkalommal imádkozzatok a Lélekben könyörögve és imákat mondva. Legyetek éberek, és imádkozzatok kitartóan” – zárta beszédét Kövér László.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
2 hozzászólás