
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Kovászna város polgármestere, Gyerő József kérte a megyei rendőrségtől annak a két közlekedési rendőrnek a megbüntetését, akik egy közösségi oldalakon terjedő felvétel szerint egyenruhájukhoz méltatlan, szakmaiatlan magatartást tanúsítottak szolgálatuk teljesítése közben.
2021. szeptember 24., 16:172021. szeptember 24., 16:17
2021. szeptember 24., 16:192021. szeptember 24., 16:19
Mint arról beszámoltunk, a szóban forgó felvétel egy járőrautó belsejében készült Kovásznán. A filmen látható, amint az egyik rendőr kihajol az ablakon, és azt kiabálja egy járókelő nőnek: „Menj át a másik oldalra! Úgy, igen, mert nem látok itt... Túl nagy vagy, nem lát a radar tőled, menj át a túloldalra!” A felvételen az is hallatszik, hogy a másik rendőr nevet, és illetlen kifejezésekkel egészíti ki kollégája szavait.

Fegyelmi eljárást indított a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság két rendőr ellen, akik sebességmérés közben ízléstelenül „viccelődtek” egy járókelővel, és ezt le is filmezték.
A Facebook-oldalán közölt pénteki bejegyzésében Kovászna polgármestere kifejezte felháborodását, és elítélte a két rendőr „gúnyolódó és megalázó” magatartását. Arra kérte a megyei és a városi rendőrséget, hogy
– szemlézi az Agerpres a polgármester bejegyzését.
A Kovászna megyei rendőrség korábban közölte: előzetes vizsgálatot rendeltek el a két rendőr fegyelmi vétségnek minősülő magatartásának kivizsgálására, és a fegyelmi eljárás lezárása után, a rendőrök jogállásáról szóló törvény alapján intézkednek ellenük.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!