
Megnyerték a medvepert
Fotó: Tuchiluș Alex
Megalapozatlannak tartja és visszautasította a Brassói Törvényszék a Visszaélések Elleni Küzdelemért Egyesület feljelentését a medveperben – tájékoztat Kovászna Megye Tanácsa. A civilszervezetnek Hargita megyében sem sikerült célt érnie.
2024. december 07., 18:242024. december 07., 18:24
A brassói csoportosulás több pert is kezdeményezett annak érdekében, hogy függesszék fel a prevenciós és beavatkozási kvóta alapján kiadott engedélyeket.
A Hargita megyei medvekilövési engedélyeket illetően a törvényszék még novemberben visszautasította a civilszervezet keresetét, a bírósági eljárásba azonban Zabola, Ozsdola, Lemhény, Bardoc, Sepsikőröspatak, Réty, Uzon községek, a kilenc vadászegyesület és két állattartó egyesület, a Kovászna Megyei Környezetvédelmi Ügynökség mellett Kovászna Megye Tanácsa is belépett november 20-án.
(…) Nem értünk egyet azzal, hogy olyan »sötétzöld« egyesületek, amelyek jogi személyként be sincsenek jegyezve, megpróbálják mindenféle perekkel ellehetetleníteni a felelős vadgazdálkodást, amire végre a törvény lehetőséget ad. Örvendünk, hogy a bíróság is ugyanígy gondolta, és az emberek védelmében hozta meg döntését” – reagált a döntésre Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
A medvék száma Kovászna megyében 10 év alatt megduplázódott. A szakemberek szerint 550-600 medvét bír meg Kovászna megye területe, anélkül hogy konfliktusba kerülnének az emberek a vaddal.

Felfüggeszthetik a Kovászna és Hargita megyei környezetvédelmi ügynökségek által kibocsátott medvekilövési engedélyeket, miután egy környezetvédelemmel foglalkozó brassói civilszervezet törvényszéken támadta meg ezeket. Döntés november 13-án várható.

A Kovászna megyei környezetvédelmi ügynökség, valamint több község vezetősége mellett a háromszéki önkormányzat is beszáll a bírósági eljárásba azzal a brassói civil szervezettel szemben, amely felfüggesztené a medvekilövési engedélyeket a megyében.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
szóljon hozzá!