
Fotó: RMDSZ
Június 9-én önkormányzati választásokon veszünk részt, illetve az európai parlamenti képviselőink megválasztásáról is döntünk. A marosvásárhelyiek pedig különleges helyzetben vannak, hiszen Vincze Loránt személyében saját képviselőt küldhetnek Brüsszelbe.
2024. május 28., 15:302024. május 28., 15:30
2024. május 28., 15:322024. május 28., 15:32
„Marosvásárhely fejlődése szempontjából kiemelt jelentőségű, hogy
Ezek az összegek lehetővé tették, hogy a város közúti infrastruktúráját átszervezzük, iskolákat és óvodákat teljeskörűen megújítsunk, és a tömegközlekedést 21. századi szintre emeljük. Ezek a beruházások az egész közösség életminőségét javítják és érdekét szolgálják” – véli az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke, Kovács Mihály Levente.
– erre hívja fel mindenki figyelmét az RMDSZ marosvásárhelyi elnöke. Csak úgy tudjuk biztosítani Marosvásárhely fejlesztését, ha a város megkapja ezeket a pénzeket. Ahhoz azonban, hogy továbbra is eljussanak hozzánk az uniós források, erős képviselettel kell rendelkeznünk az Európai Parlamentben.
Aggódunk az Európai Unió jelenlegi szemlélete és irányvonala miatt, és tisztában vagyunk azzal a számos hibával, amelyek miatt sokan elégedetlenek. „Az Uniónak kell változnia, nem nekünk” – véli Kovács Mihály Levente. A szövetség álláspontja szerint
Fontos, hogy az európai parlamenti képviselők között ott legyenek az RMDSZ jelöltjei is, mert Vincze Loránt marosvásárhelyiként valóban a mi érdekeinket képviselheti Brüsszelben. Csak így biztosíthatjuk, hogy érvényesülnek a magyar közösség érdekei, hangunkat meghallják az Európai Unióban – nyilatkozta a szavazás fontosságát kiemelve az RMDSZ marosvásárhelyi elnöke.
A szövetség arra buzdítja ezért a marosvásárhelyi választókat, hogy éljenek szavazati jogukkal és vegyenek részt a választásokon.
Erős hangunk Európában csak akkor lesz, ha közösségünk nagy számban részt vesz a szavazásokon.
Ne hagyjuk, hogy mások döntsenek helyettünk! Mindenkinek el kell mennie szavazni június 9-én. Támogassák az RMDSZ képviselőit, hogy közösen alakíthassuk sorsunkat.
(X – Fizetett hirdetés)
Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.