A halál témáját dolgozza fel az előadás, amelyet szombaton mutat be a Csíki Játékszín. A Kovács János meghal a humor és a dráma találkozására épít, amelyen egyszerre kacaghatnak és sírhatnak a nézők.
2024. október 23., 16:262024. október 23., 16:26
Fotó: Borbély Fanni
A halál témáját dolgozza fel az előadás, amelyet szombaton mutat be a Csíki Játékszín. A Kovács János meghal a humor és a dráma találkozására épít, amelyen egyszerre kacaghatnak és sírhatnak a nézők.
2024. október 23., 16:262024. október 23., 16:26
Dálnoky Csilla csíkszeredai színész és színházrendező tavaly megálmodott, Kovács János meghal című előadását láthatja a közönség október 26-án a Csíki Játékszín kamaratermében. Csilla 2024-ben végezte el a színházrendezői szakot, az előadás egyetemi vizsgamunkának készült, de miután nagy sikert ért el az idei Unscene fesztiválon, a csíkszeredai színház műsorra tűzte.
Fotó: Borbély Fanni
A szerdai sajtótájékoztatón Dálnoky Csilla elmondta, nagyon foglalkoztatja őt a halál témája, a Kovács János meghal pedig az élők felől közelíti meg, így egy gyászfeldolgozás során ismerjük meg a címben is megnevezett főszereplőt. A rendező kiemelte, hogy
Fotó: Borbély Fanni
Kovács János fiának szerepét, Kovács Andrást Vass Csaba játssza. Saját bevallása szerint nem egy sírós típus, de két olyan jelenet is van az előadásban, amikor
Nagy Gellért és Ferencz Ádám színészek több szerepet is betöltenek a darab során.
Fotó: Borbély Fanni
„Minden nap találkozni ilyen figurákkal” – emelte ki Nagy Gellért. „Felvesszük és lerakjuk a karaktereket, ezt csináljuk végig a darabban” – fogalmazott Ferenc Ádám.
A Kovács János meghal című drámát Hatházi András írta, ennek adaptációját láthatja a csíkszeredai közönség. A Csíki Játékszín új kamaratermi előadásának díszlet- és jelmeztervezője az elsőéves egyetemista Keresztes-Nyírő Anna, zenéjét Boldizsár Szabolcs fuvolista szerezte, a plakátot pedig Hatházi Rebeka tervezte.
Fotó: Borbély Fanni
A sajtótájékoztatón a zeneszerző kihangsúlyozta, nem vállal olyan megbízatásokat, amikkel nem tud azonosulni, a Kovács János meghal szövegkönyvét elolvasva azonban nem is volt kérdés, hogy meg tudja-e majd csinálni.
Az előadást szombaton és vasárnap, majd ezt követően legközelebb november 23-án nézheti meg a csíkszeredai közönség.
Kovács János meghal előadás szereplői
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!