A Magyar Unitárius Egyház Főtanácsa és Zsinata júliusban hat évre megválasztotta püspökének Kovács Istvánt. A sepsiszentgyörgyi lelkész húsz év után költözött vissza a kincses városba, a Nézőpont stábja pedig meg is látogatta püspöki hivatalában. Hivatástudatról, a fiatalok egyházzal való viszonyáról, az új funkcióhoz fűződő tervekről, szabadságról és szabadosságról beszélgettünk vele.
2021. november 05., 12:002021. november 05., 12:00
Miért lesz ma valakiből lelkész? Hogyan lehet a fiatalokkal megszerettetni az egyházat? Mivel tud segíteni a hitközösség ebben a viszontagságos járványidőben? Kovács István újdonsült unitárius püspök mindezekre választ adott.
– fogalmazott a püspök a Nézőpont legújabb adásában.
Az unitárius vallás létrejötte nemhiába kapcsolódik a vallásszabadság kihirdetéséhez, Erdélyben talán a legtoleránsabb vallás. Aktuális kérdés a mai korban, ahol a liberális eszmék a legalapvetőbb fogalmak jelentését is relativizálják: meddig tarthat a tolerancia? „A tolerancia éberséget is kell jelentsen, mert nem lehet mindent tolerálni.
– fejtette ki véleményét a Székelyhon Tv műsorában Kovács István.
A Nézőpont legújabb adása megtekinthető a Médiatér Youtube-csatornáján.
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
A drónincidensekről szóló egyeztetés a jövő héten a lengyelországi Gdañskban folytatódik, ahol Románia részt vesz az úgynevezett Helsinki-formátum ülésén – jelentette ki az EU-csúcs után pénteken Nicușor Dan.
A nyári vakációban hosszított nyitva tartással 10 és 21 óra között tart nyitva a Szécsenyi Sportpark hétfőtől kezdve – adták hírül a sportpark Facebook oldalán.
Összegyűjtötte a beteglátogatás legfontosabb szabályait a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. A pénteken közzétett tájékoztatóban arra kérik a hozzátartozókat, hogy legyenek tekintettel a többi betegre és a személyzet munkájára is.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy Adrian Veștea miniszterelnökké jelölését tartotta a legnagyobb eséllyel megszavazható megoldásnak, miután a pártok egyike sem tudott parlamenti többséget javasolni.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
szóljon hozzá!