
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kovászna megyében kötelező lesz keddtől a védőmaszk viselése a piacokon, buszmegállókban és más forgalmas nyílt tereken, a teraszok és játéktermek pedig 23 óráig tarthatnak nyitva – rendelte el hétfőn a megyei vészhelyzeti bizottság.
2020. augusztus 03., 21:082020. augusztus 03., 21:08
A döntés értelmében a koronavírus terjedésének fékezése érdekében egy megszabott időintervallumban minden 5 évet betöltött személy számára kötelezővé teszik az orrot és a szájat eltakaró védőmaszk viselését a zárt köztereken, illetve az olyan forgalmas nyílt tereken, mint a piacok, vásárok, buszmegállók, vonatállomások, pályaudvarok, kültéri ünnepségek, zarándoklatok helyszínei, turisztikai látványosságok külső terei.
A pontos helyszíneket és a maszkviselési intervallumot a megyei közegészségügyi igazgatóság javaslatai alapján jelölik ki – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
– derül ki a prefektúra honlapján közzétett határozatból.
A vészhelyzeti bizottság döntése értelmében ugyanakkor 23 óra és 6 óra között nem működhetnek az éttermek, kocsmák, kávézók teraszai, és a játéktermeknek is be kell zárniuk 23 órakor.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
1 hozzászólás