
Fotó: Veres Nándor
A Csíki Kamarazenekar hangversenyével és szabadtéri vetítéssel kezdődött kedd délután a Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztivál negyedik, a járványhelyzet miatt visszafogottabb kiadása. A rendezvény újdonsága, hogy idén a Filmtettfeszt – Erdélyi Magyar Filmszemlével közösen tartják, pontosabban egymást követi a két rendezvény.
2020. szeptember 15., 21:572020. szeptember 15., 21:57
A Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztivál, bár a járványhelyzet miatt mindössze három naposra szűkült, a Filmtettfeszt csíkszeredai vetítéseivel egészül ki, így a keddtől vasárnapig zajló filmszemlén
A kedd délutáni, a csíkszeredai Mikó-vár udvarán tartott megnyitón, a nyitófilmet megelőzően a Csíki Kamarazenekar produkcióját hallgathatták meg az érdeklődők, majd a magyarországi mozik újranyitását követően megjelent első magyar filmet, a Pesti Balhét vetítették, amire előzetesen minden jegy elkelt. Ezt követően a Csíki Moziban lehetett megtekinteni az ausztrál Babyteeth című filmet, amit természetesen a járványügyi intézkedések miatt csak félház előtt vetítettek, tehát minden második szék üresen maradt.
Fotó: Veres Nándor
Mint Prigye Kinga, a Filmszeredát rendező csíkszeredai önkormányzat munkatársa elmondta, az eseményt a járványügyi előírásoknak megfelelően tartják, tehát
Ezen felül a Csíki Moziban tartandó vetítéseken a nézők között kell legyen egy széknyi távolság, így már eleve úgy értékesítették a jegyeket, hogy minden második helyre lehetett előzetesen helyet foglalni.
A szabadtéren, a Mikó-vár udvarán zajló vetítésekre is 136, a mozi félházának megfelelő jegyet adnak el abból a megfontolásból, hogy amennyiben rossz idő lesz, a moziba tudják átszervezni a vetítést, amennyiben a helyszín változatlan marad, a vetítés előtt egy órával újabb hatvan jegyet tudnak értékesíteni az érdeklődés függvényében – tudtuk meg Prigye Kingától.
Fotó: Veres Nándor
A szervező azt is elmondta, hogy bár a járványhelyzet miatt minden téren visszafogottabbra kellett fogják a rendezvényt, a közönség pénteken, a vetítést követően találkozhat Visky Ábellel, a Mesék a zárkából dokumentumfilm rendezőjével, ugyanakkor néhány kísérőrendezvény is meg szeretnének tartani a szervezők, amiről menet közben, a rendezvény Facebook-oldalán tájékoztatnak. Jegyek a bilete.ro oldalon, vagy a Csíki Mozi jegypénztárában kaphatók.
Filmszereda
Szerdán 16 órától a Békeidő című magyar filmet vetítik a Mikó-vár udvarán, majd 18 órától a Corpus Christi című lengyel filmet lehet megnézni szintén a Mikó-várban. 21 órától a Tipografic Majuscul című román filmet vetítik a Csíki Moziban.
Csütörtökön 16 órától a Foglyok című magyar filmet vetítik, ezt követi 18 órától az Mikó-vár Acasă, My home román dokumentumfilm, mindkettőt a Mikó-vár udvarán lehet megnézni, míg 21 órától a Seveled magyar játékfilmet tűzték a Csíki Mozi műsorára.
Filmtettfeszt
Pénteken 17 óra 30 perctől a Mesék a zárkából című dokumentumfilm vetítése lesz a Mikó-vár udvarán, 20 órától pedig az 1973-as Fotográfia című magyar klasszikust vetítik a Csíki Moziban.
Szombaton, 11 órától a Keménykalap és krumpliorr magyar klasszikus játékfilmre várják a legkisebbeket a Mikó-vár udvarán, majd 17 órától ugyanezen a helyszínen az Éden című magyar játékfilmet vetítik. 20 óra 30 perctől a FOMO - megosztod és uralkodsz című magyar játékfilmet lehet megnézni a Csíki Moziban.
Vasárnap 17 óra 30 perctől az Apró mesék című magyar játékfilmet vetítik a Mikó-vár udvarán, míg zárófilmként 20 óra 30 perctől a Szép csendben című magyar játékfilmet lehet megnézni a Csíki Moziban.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
1 hozzászólás