
Archív
Fotó: Veres Nándor
Huszonharmadik alkalommal szervezik meg a Felcsíki Egyházi Kórustalálkozót a hétvégén. A szervezést idén a Csíkszenttamási Egyházi Kórus vállalta fel.
2017. április 19., 17:102017. április 19., 17:10
2017. április 20., 15:232017. április 20., 15:23
A találkozó a csíkszenttamási plébániatemplomban szombaton délelőtt fél tíztől rózsafüzér-ájtatossággal kezdődik, tíz órától pedig ünnepi szentmisén vehetnek részt az énekkarok tagjai, illetve a hívek.
– osztotta meg érdeklődésünkre Gábor Csaba, a házigazda kórus vezetője, aki azt is elmondta, a mise után két-két kórusművet hallhatnak a jelenlevők a résztvevő felcsíki egyházi kórusok előadásában, majd közös éneklés következik.
Húsz énekkar
Idén húsz egyházi kórus mutatja meg tudását a találkozó alkalmával énekel majd Csíkmadaras, Csíkdelne-Csíkpálfalva, Csíkszentmiklós-Borzsova, Gyímesközéplok, Csíkkarcfalva, Rákos-Göröcsfalva-Vacsárcsi, Szépvíz, Csíkszentdomokos, Hidegség, Csíkcsicsó, Csíkdánfalva kórusa. Utánuk a csíksomlyói kegytemplom énekkara, illetve Madéfalva, Gyimesfelsőlok, Taploca, Csíkszentmihály-Csíkajnád, Balánbánya, Gyimesbükk és a csíkszeredai Millenniumi templom karainak énekét hallhatják a jelenlevők. A fellépők sorát a házigazda, Csíkszenttamás egyházközség kórusa zárja.
Mint a szenttamási kántortól megtudtuk, második alkalommal tölti be a szervező szerepét egyházközségük.
A tennivalókat elsősorban a plébánia vállalta fel, de a helyi hívek többsége kiveszi a részét a szervezésből. Az eseményt a helyi közbirtokosság támogatja. Gábor Csaba arra is kitért, hogy a templomban hangzanak majd el az énekek, azonban a személyek számát tekintve, valószínű minden kórus egyszerre nem tud majd bent tartózkodni. Igyekeznek viszont úgy szervezni, hogy minél többen beférjenek a templomba, hiszen rossz időt jeleztek előre.
A felcsíki találkozót 1995-ben szervezték meg először Csíkszentdomokoson.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti frakciói módosító javaslatot nyújtottak be, amely pénzügyi érdekeltségi nyilatkozat benyújtására kötelezné a közjogi méltóságokat és köztisztségviselők egy részét.
„Nem igaz, Csaba, ne vezesd félre az embereket” – így fogalmazva lépett váratlanul elődje telefonjának kamerája elé Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
A légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélyére figyelmeztették hétfő délután Ro-Alert üzenetben a hatóságok Tulcea megye északkeleti részének lakosságát. Hasonló riasztást délelőtt a megye délkeleti térségére is kiadtak.
szóljon hozzá!