
Modern orvosi rendelője lesz Csíkkarcfalvának is. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Három korszerű orvosi rendelőt, három orvosi lakást és gyógyszertárat alakítanak ki Csíkkarcfalván, a mintegy száz éves épületben, amelynek tetőszerkezetét, víz- és villanyvezetékeit is felújítják a fejlesztési minisztérium finanszírozásából – tájékoztat közleményben az RMDSZ.
2022. augusztus 16., 19:462022. augusztus 16., 19:46
Mint írják, három orvosi rendelőt, egy gyógyszertárat és három orvosi lakást alakítanak ki Csíkkarcfalván a mintegy száz éves régi épületben.
A fejlesztési minisztérium a váralmási orvosi rendelő korszerűsítésével együtt a csíkkarcfalvi beruházást közel 11 millió lejjel finanszírozza.
– mondta el Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
Mint Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter fogalmazott, minden település fejlődéséhez biztosítják a feltételeket. „Erre vállalkoztunk akkor, amikor kormányzati szerepet vállalt az RMDSZ, és ezen dolgozunk minden nap a fejlesztési minisztériumban.
– emelte ki a fejlesztési miniszter.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
szóljon hozzá!