
Modern orvosi rendelője lesz Csíkkarcfalvának is. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Három korszerű orvosi rendelőt, három orvosi lakást és gyógyszertárat alakítanak ki Csíkkarcfalván, a mintegy száz éves épületben, amelynek tetőszerkezetét, víz- és villanyvezetékeit is felújítják a fejlesztési minisztérium finanszírozásából – tájékoztat közleményben az RMDSZ.
2022. augusztus 16., 19:462022. augusztus 16., 19:46
Mint írják, három orvosi rendelőt, egy gyógyszertárat és három orvosi lakást alakítanak ki Csíkkarcfalván a mintegy száz éves régi épületben.
A fejlesztési minisztérium a váralmási orvosi rendelő korszerűsítésével együtt a csíkkarcfalvi beruházást közel 11 millió lejjel finanszírozza.
– mondta el Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
Mint Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési miniszter fogalmazott, minden település fejlődéséhez biztosítják a feltételeket. „Erre vállalkoztunk akkor, amikor kormányzati szerepet vállalt az RMDSZ, és ezen dolgozunk minden nap a fejlesztési minisztériumban.
– emelte ki a fejlesztési miniszter.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
szóljon hozzá!