Hirdetés
Hirdetés

Korszerűsítik a székelyudvarhelyi művészeti iskola épületét

Korszerűsíthetik és bővíthetik a művészeti középiskola Petőfi Sándor utcai épületét •  Fotó: László Ildikó

Korszerűsíthetik és bővíthetik a művészeti középiskola Petőfi Sándor utcai épületét

Fotó: László Ildikó

Korszerűsítik és kibővítik a Dr. Palló Imre Művészeti Középiskola épületkomplexumát, és több mint nyolcszáz méteren újítják fel a Kisköved és a Győzelem utcákat – derült ki a soros székelyudvarhelyi tanácsülésen.

László Ildikó

2024. szeptember 26., 20:212024. szeptember 26., 20:21

Elfogadták a Dr. Palló Imre Művészeti Középiskola Petőfi Sándor utcai épületkomplexumának korszerűsítésére és a bővítésére kiírt pályázat dokumentációját a csütörtökön tartott tanácsülésen Székelyudvarhelyen.

A pályázat tartalmazza az infrastrukturális helyreállítást és korszerűsítést, ugyanakkor az iskola felszereltségének bővítését is

– ismertette Kovács Attila, a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal beruházási osztályának aligazgatója.

Hirdetés

Ugyanakkor arról is beszámolt, hogy a kiírási útmutató alapján a pályázónak teljesítenie kell több követelményt is. Egyrészt

kötelező az épület energetikai hatékonyságának növelése legkevesebb 15 százalékos mértékben, továbbá a pályázáshoz egyezményt kell aláírni az épületben működő oktatási intézménnyel.

A pályázat teljes költségvetése 24,8 millió lej áfával, Székelyudvarhely városának két százalékos önrésszel kell hozzájárulnia a pályázathoz.

Az előző napirendi ponthoz kapcsolódva szintén elfogadták az oktatási intézmény korszerűsítéséről szóló megvalósíthatósági tanulmányt, amelynek első változatát még 2023-ban jóváhagyták ugyan, de időközben aktualizálni kellett.

A tanácsülésen ismertették, hogy a tanulmány javasolt főbb intézkedései

  • az említett épületkomplexum helyreállítása, bővítése,

  • az épületek energetikai hatékonyságának biztosítása,

  • a belső és külső terek helyreállítása és új funkciókkal történő felruházása,

  • valamint a megfelelő felszerelések biztosítása.

A kivitelezés időtartama 36 hónap.

Térrendezés helyett több mint nyolcszáz méteres szakaszon zajlik majd felújítás a Kisköved és a Győzelem utcákban •  Fotó: Csató Andrea Galéria

Térrendezés helyett több mint nyolcszáz méteres szakaszon zajlik majd felújítás a Kisköved és a Győzelem utcákban

Fotó: Csató Andrea

Több mint 800 méteren újul meg két utca

A tanácsülésen elfogadták ugyanakkor a Kisköved Zöld Tere nevezetű projekt módosításait, amely az Anghel Saligny országos beruházási program részeként valósul meg.

korábban írtuk

Tervet kellett módosítani, területeket kell kisajátítani a székelyudvarhelyi utcafelújítások előtt
Tervet kellett módosítani, területeket kell kisajátítani a székelyudvarhelyi utcafelújítások előtt

Hiába nyert három utcafelújítással kapcsolatos projekt megvalósítására támogatást 2022-ben a székelyudvarhelyi önkormányzat az Anghel Saligny programban, a kivitelezés még egy esetben sem kezdődött el – több beruházásnál is komplikációk adódtak.

Mint arról korábban írtunk, nem térrendezés, hanem utcafelújítás zajlik majd az említett szakaszokon, ugyanis a fejlesztési minisztérium 2023 végi átiratában arról értesítette az érintetteket, hogy

nem finanszírozzák közterek felújítását ebben a beruházási programban, és ezért szükség volt a megvalósíthatósági tanulmány módosítására, illetve a beavatkozási terület bővítésére.

A tanulmány alapján így a Kisköved utca 340 méteren, míg a Győzelem utca 466 méter hosszúságban újul meg. Mindkét utca felületét hét méter szélességben korszerűsítik, mindkét oldalon másfél méteres járdával és zöld övezettel, valamint több mint 220 parkolóhelyet alakítanak ki.

A beruházás értéke összesen 7,9 millió lej, amelyből az állami támogatás 7,7 millió lej, az önkormányzatnak pedig 266 ezer lejes önrésszel kell hozzájárulnia.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 30., péntek

Miniszter: méltánytalan betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy az első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre

Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.

Miniszter: méltánytalan betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy az első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre
Hirdetés
2026. január 30., péntek

Fémből készült, több mint három méter magas medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn

Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.

Fémből készült, több mint három méter magas medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn
2026. január 30., péntek

Korodi: a feszültség az önkormányzatokon csattant

Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.

Korodi: a feszültség az önkormányzatokon csattant
2026. január 30., péntek

Vaddisznó támadt egy emberre, sok vért veszített az áldozat

Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.

Vaddisznó támadt egy emberre, sok vért veszített az áldozat
Hirdetés
2026. január 30., péntek

Vészforgatókönyv: akár 12 lejbe is kerülhet egy liter gázolaj

Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

Vészforgatókönyv: akár 12 lejbe is kerülhet egy liter gázolaj
2026. január 30., péntek

Nicușor Dan szerint két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket

Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.

Nicușor Dan szerint két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket
Hirdetés
2026. január 30., péntek

Meghirdették a Zöldövezet program újabb kiadását

A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány meghirdette a Zöldövezet program 20. kiadását, amelyben összesen 850 ezer lejjel támogatják civil szervezetek környezetvédelmi projektjeit.

Meghirdették a Zöldövezet program újabb kiadását
2026. január 30., péntek

Mennyi marad helyben? – két forgatókönyvet vázolt fel az államfő az adókat illetően

Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.

Mennyi marad helyben? – két forgatókönyvet vázolt fel az államfő az adókat illetően
2026. január 30., péntek

El kell indítani a Kalász negyedi temető bővítésének folyamatát

Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.

El kell indítani a Kalász negyedi temető bővítésének folyamatát
Hirdetés