
Több épület is megújul az újabb finanszírozásnak köszönhetően. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
101 új beruházás kapott zöld utat, 68 településen finanszíroz befektetéseket a helyreállítási alapból a fejlesztési minisztérium – közölte szerdán az RMDSZ sajtóosztálya.
2023. január 11., 17:112023. január 11., 17:11
„Az odaítélt támogatásból többek között a maroshévízi korházat korszerűsítik, Mezőpaniton és Baróton pedig iskolákat újítanak fel. Továbbá több erdélyi településen tesznek tömbházakat energiatakarékossá” – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es miniszter az RMDSZ tájékoztatása szerint.
A szaktárcavezető elmondta: a beruházások összértéke 696 millió lej, és a pénzt épületfelújításra, illetve a települések infrastruktúrájának fejlesztésére költhetik az önkormányzatok.
A jóváhagyott beruházások listája elérhető a minisztérium honlapján.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföld egy része is érintett.
Határozatképtelenség miatt január 16-ára halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását – jelentette be hétfőn a testület elnöke, Simina Tănăsescu.
Nyilvános felbujtás miatt 8400 lej pénzbüntetést rótt ki Bukarest hatodik kerületének bírósága Călin Georgescu és George Simion egyik támogatójára.
A 2026-os évben a romániai alkalmazottaknak 17 hivatalos munkaszüneti nap jár, ezek közül 12 esik hétköznapra. Mutatjuk a listát, hogy könnyebben megtervezhesse jövő évi szabadságát.
Az elmúlt 24 órában 25 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 28 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Vastag kőfalak, lőrések és gyilokjáró veszik körül Csíkkarcfalva község templomát, amely nemcsak az imádságra, hanem a védekezésre is készült.
A híres francia színésznőt súlyos betegség után, vasárnap érte a halál. 91 éves volt.
A szélvihar miatt nem tudják elhagyni a térséget a Bilea-tó környéki menedékházakban elszállásolt turisták.
szóljon hozzá!