
A sportcsarnok látványterve. Egy éven belül kell elkészülnie
Fotó: CNI
Jelentős költségnöveléssel ugyan, de felépülhet Csíkszentsimonban az a többfunkciós sportcsarnok, amelyet az Országos Beruházási Társaság (CNI) finanszíroz. A tervek szerint egy év múlva már az iskolák diákjai is kipróbálhatják az új létesítményt.
2020. április 23., 21:162020. április 23., 21:16
Az országban már több helyszínen felépített csarnokok mintájára, meglévő típustervek alapján készülhet el Csíkszentsimonban is egy korszerű sportlétesítmény, amelyre több éve pályázott az alcsíki község. A korábbi, 2017-ben érvényes árak szerint a költségeket 4,7 millió lejben határozták meg, ám az utóbbi években történt építőipari árrobbanás ezt jelentősen feltornázta. Így hiába is kerestek kivitelezőt, a CNI által meghirdetett két közbeszerzési eljárásra egyetlen ajánlat sem érkezett – tudtuk meg Kozma István polgármestertől.
Az építkezés előtt így nincs más akadály, az épületnek a községvezető szerint egy éven belül el kell készülnie.
A fémvázas, könnyűszerkezetű csarnok három oldalának jelentős felülete hőszigetelt üvegből készül, így külső fényt is kap a játéktér.
A költségeket a beruházási társaság biztosítja, a községnek a közművesítést kell elkészítenie, a villany- víz- és csatornahálózathoz csatlakoztatni a csarnokot.
Kijelölték az épület alapterületét. Kezdődhet a munka
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
– ismertette Kozma István. A szabványos méretű játéktér a testnevelés órák mellett kézilabdázásra, kosárlabdázásra, teremlabdarúgásra is alkalmas lesz, de a polgármester szerint az asztaliteniszezők is helyet kapnak, illetve a különböző csoportos alakformáló edzéseket, tornákat is lehet tartani a sportcsarnokban.
Mint az elöljáró elmondta, az elsődleges célközönséget a község iskolájának diákjai jelentik, ezért is készül a sportcsarnok a kultúrház udvarán, a tanintézetek közelében. De különböző sport- és kulturális rendezvények megrendezése is lehetővé válik majd.
Kozma István arra is kitért, hogy mivel a korábbi szabadtéri jégpálya helyén műgyepes labdarúgópályát hoznak létre, a két sportlétesítmény felügyeletére, karbantartására majd állandó alkalmazottat biztosít az önkormányzat.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
Utcára vonult kedden délelőtt a marosvásárhelyi vegyipari kombinát több mint háromszáz alkalmazottja, hogy a gyár megmentését követelje. A tüntetők szerint a kormány kezében van az üzem sorsa, amely egy hónap múlva végleg bezárhat.
A Maros megyei környezetőrség 45 ezer lejre bírságolta meg Marosludas polgármesteri hivatalát, miután március 24-én tűz ütött ki egy illegális hulladéklerakóban, amelyet 72 órás beavatkozás után sikerült eloltani.
Ilie Bolojan szerint a 2026-os év a vártnál nehezebb lesz, mivel a közel-keleti helyzet jelentősen bonyolítja a dolgokat; és megemlítette, hogy az árak emelkedése enyhe gazdasági visszaesést eredményez.
1 hozzászólás