
A terep már elő van készítve
Fotó: Gyerő József/Facebook
Kovászna önkormányzata közölte, hogy megnyílt az új gyógyfürdőközpont építőtelepe, elkezdődtek a fejlesztési munkálatok. A megnyitó 2025 második felében várható.
2023. szeptember 15., 14:152023. szeptember 15., 14:15
A háromszéki turizmus leendő gyöngyszemének nevezte az új létesítményt Gyerő József, Kovászna polgármestere, aki a beruházásról elmondta, hogy
Egyes tartóoszlopok talapzata például húsz méter mélyen lesz, ami költséges munkát igényel. A beruházási társaság jóváhagyta a költségkiigazításokat.
A látványterv szerint így fog kinézni a wellness-központ
Fotó: Gyerő József/Facebook
A kovásznai gyógyfürdőtelep tervezői a föld-víz-levegő hármas tényező összhangját követték, a helyi természeti adottságok észszerű és minél teljesebb kihasználásával. A wellness-központ két-három hektárnyi területet ölel fel a jelenlegi sípálya közelében.
A háromhektárnyi területnek körülbelül egyharmadát száz férőhelyes szálloda foglalja el a hozzátartozó telkekkel (utak, parkolók stb.).
Fotó: Gyerő József/Facebook
A beruházás fő finanszírozója a bukaresti székhelyű Országos Beruházási Társaság (CNI). Tervezője a kolozsvári SDC Proiect Kft., kivitelezője a szintén kolozsvári Kész Construcții România Kft.
A munkálatok befejezésének tervezett határideje 24 hónap, tehát 2025 második fele.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
1 hozzászólás