
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Egy nap alatt 62 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 1 080 584-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Az elmúlt egy napban 27 061 tesztet végeztek el, a fertőzöttségi arány 0,22 százalékos.
2021. június 26., 14:222021. június 26., 14:22
2021. június 26., 14:302021. június 26., 14:30
Az elmúlt huszonnégy órában 266, koronavírussal diagnosztizált személy haláláról érkezett jelentés, a most jelentett halálesetek közül 260 az elmúlt hónapokban történt, csak most vezették be a nyilvántartásba – ezzel 33 177-re emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. Intenzív osztályon 97 személyt kezelnek.
Ami Székelyföldet illeti, Maros megyében három, Hargita megyében egy új esetet vettek nyilvántartásba, Kovászna megyében pedig egyet sem.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 0,04;
Maros megyében 0,05;
Kovászna megyében 0,07 ezrelék.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
A forma ugyan a megszokott, a hivatalban lévő magyarországi miniszterek és államtitkárok száma azonban közelít a nullához a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén. Idén zuhogó esőben zajlott hivatalos megnyitó a Lőrincz Csaba-sátorban.
A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.
Több mint 8,45 millió utast szolgált ki 2026 első hat hónapjában a bukaresti Henri Coandă és Aurel Vlaicu (Băneasa) nemzetközi repülőtér. Ez 5,08 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, és új forgalmi rekordnak számít.
Az MTVA nem hosszabbította meg a Hazajáró honismereti-turisztikai magazinműsor szerződését – jelentették be a műsor készítői közösségi oldalukon. A közlemény szerint ugyanilyen döntés született a Kárpát-medence című műsor esetében is.
Huszonhét szervezett túra, közösségi programok és mintegy ezerötszáz résztvevő várható az Erdélyi Kárpát-Egyesület idei vándortáborában. Az augusztus 4–9. között sorra kerülő eseményre még szerda estig fogadják az előzetes regisztrációkat.
szóljon hozzá!