
A két frissen karanténba került családtól vérmintát vesznek
Fotó: 123RF
Két maroskeresztúri családot helyeztek otthoni karanténba, miután vasárnap kiderült, hogy a településen is van egy koronavírussal fertőzött beteg. A településen bezártak egy kenyérüzletet, a lakók pedig egyre nagyobb aggodalommal figyelik a fejleményeket. Maros megyében összesen 89 személy van otthoni megfigyelés alatt.
2020. március 09., 14:292020. március 09., 14:29
2020. március 11., 11:072020. március 11., 11:07
A 70 éves maroskeresztúri hölgy egy éve nem tartózkodott otthon, házára egy másik család vigyázott. Március 4-én érkezett haza repülőgéppel Kolozsvárra, Olaszországból. Egy olyan vidékről jött, amely nem volt lezárva.
Kolozsváron a repülőtéren kitöltötte a kérdőívet, hogy honnan érkezett és hová tart, akkor semmit nem mondtak neki a hatóságiak. Hazaérkezve elment kenyeret vásárolni, és találkozott azzal a családdal, akik felügyelték a házát. Ennek a családnak a férfitagja hozta őt haza Kolozsvárról.
Március 7-én belázasodott, rosszul érezte magát, akkor vettek vért tőle, és
Fotó: Haáz Vince
Mint Kovács Edit, Maroskeresztúr polgármestere elmondta, a fertőzött személyt Kolozsvárra szállították, de csak azután, hogy elmondta, kivel találkozott és hol járt március 4-én és 5-én, még a házi karantén előtt. „Megnéztük az utcai kamerákat, hogy ellenőrizzük, hogy a nyilatkozat megfelel-e a valóságnak. A páciens egy kenyérüzletben vásárolt és azzal a családdal találkozott, aki a házára vigyázott.
Ígéretet kaptunk, hogy mindenkitől vérmintát vesznek, hogy lássák, hogy fertőzöttek-e vagy sem. Arra kértem a közösségi oldalon, de személyesen is a község lakóit, hogy őrizzék meg nyugalmukat, figyeljenek oda a kézmosására, a tisztaságra.
– mondta a Székelyhonnak a polgármester.
Fotó: Haáz Vince
A protokoll szerint azok, akik fertőzött személlyel találkoztak 14 napig házi őrizetben kell maradjanak. Tőlük vért vesznek az első, az 12. és 13. napon. Ha a minták negatívak, akkor elhagyhatják otthonukat és az életük visszatérhet a normális kerékvágásba.
Maroskeresztúron elég nagy aggodalom, a kenyérüzletet, ahol a fertőzött személy vásárolt bezárták. A gyógyszertárban csak a kis, sürgősségi ablakon szolgálnak ki, maszkot és kesztyűt viselve. Az általunk megkérdezett személyek
A Marosvásárhely melletti nagyközségből több százan járnak be Marosvásárhelyre, óvodába, iskolába, dolgozni.
Fotó: Haáz Vince
Mara Toganel, Maros megye prefektusa hétfőn sajtóközleményben próbálta megnyugtatni a megye lakóit. Az általa jegyzett tájékoztató anyagból kiderül, hogy jelenleg Maros megyében egy koronavírussal fertőzött személy van, volt még egy negatív vérminta-eredmény és
A prefektus hangsúlyozza, hogy egyelőre csak az 1000 személynél nagyobb tömeget vonzó eseményeket tiltották be, akárcsak országszerte, a kisebb rendezvények esetében a közegészségügyi igazgatóság és a sürgősségi esetek bizottsága dönt, minden esetet egyenként elemezve. Az óvodák és iskolák esetleges bezárásáról a tanfelügyelőség és a közegészségügyi illetékesek döntenek, majd, ha erre szükség lesz.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!