
A két frissen karanténba került családtól vérmintát vesznek
Fotó: 123RF
Két maroskeresztúri családot helyeztek otthoni karanténba, miután vasárnap kiderült, hogy a településen is van egy koronavírussal fertőzött beteg. A településen bezártak egy kenyérüzletet, a lakók pedig egyre nagyobb aggodalommal figyelik a fejleményeket. Maros megyében összesen 89 személy van otthoni megfigyelés alatt.
2020. március 09., 14:292020. március 09., 14:29
2020. március 11., 11:072020. március 11., 11:07
A 70 éves maroskeresztúri hölgy egy éve nem tartózkodott otthon, házára egy másik család vigyázott. Március 4-én érkezett haza repülőgéppel Kolozsvárra, Olaszországból. Egy olyan vidékről jött, amely nem volt lezárva.
Kolozsváron a repülőtéren kitöltötte a kérdőívet, hogy honnan érkezett és hová tart, akkor semmit nem mondtak neki a hatóságiak. Hazaérkezve elment kenyeret vásárolni, és találkozott azzal a családdal, akik felügyelték a házát. Ennek a családnak a férfitagja hozta őt haza Kolozsvárról.
Március 7-én belázasodott, rosszul érezte magát, akkor vettek vért tőle, és
Fotó: Haáz Vince
Mint Kovács Edit, Maroskeresztúr polgármestere elmondta, a fertőzött személyt Kolozsvárra szállították, de csak azután, hogy elmondta, kivel találkozott és hol járt március 4-én és 5-én, még a házi karantén előtt. „Megnéztük az utcai kamerákat, hogy ellenőrizzük, hogy a nyilatkozat megfelel-e a valóságnak. A páciens egy kenyérüzletben vásárolt és azzal a családdal találkozott, aki a házára vigyázott.
Ígéretet kaptunk, hogy mindenkitől vérmintát vesznek, hogy lássák, hogy fertőzöttek-e vagy sem. Arra kértem a közösségi oldalon, de személyesen is a község lakóit, hogy őrizzék meg nyugalmukat, figyeljenek oda a kézmosására, a tisztaságra.
– mondta a Székelyhonnak a polgármester.
Fotó: Haáz Vince
A protokoll szerint azok, akik fertőzött személlyel találkoztak 14 napig házi őrizetben kell maradjanak. Tőlük vért vesznek az első, az 12. és 13. napon. Ha a minták negatívak, akkor elhagyhatják otthonukat és az életük visszatérhet a normális kerékvágásba.
Maroskeresztúron elég nagy aggodalom, a kenyérüzletet, ahol a fertőzött személy vásárolt bezárták. A gyógyszertárban csak a kis, sürgősségi ablakon szolgálnak ki, maszkot és kesztyűt viselve. Az általunk megkérdezett személyek
A Marosvásárhely melletti nagyközségből több százan járnak be Marosvásárhelyre, óvodába, iskolába, dolgozni.
Fotó: Haáz Vince
Mara Toganel, Maros megye prefektusa hétfőn sajtóközleményben próbálta megnyugtatni a megye lakóit. Az általa jegyzett tájékoztató anyagból kiderül, hogy jelenleg Maros megyében egy koronavírussal fertőzött személy van, volt még egy negatív vérminta-eredmény és
A prefektus hangsúlyozza, hogy egyelőre csak az 1000 személynél nagyobb tömeget vonzó eseményeket tiltották be, akárcsak országszerte, a kisebb rendezvények esetében a közegészségügyi igazgatóság és a sürgősségi esetek bizottsága dönt, minden esetet egyenként elemezve. Az óvodák és iskolák esetleges bezárásáról a tanfelügyelőség és a közegészségügyi illetékesek döntenek, majd, ha erre szükség lesz.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!