
A két frissen karanténba került családtól vérmintát vesznek
Fotó: 123RF
Két maroskeresztúri családot helyeztek otthoni karanténba, miután vasárnap kiderült, hogy a településen is van egy koronavírussal fertőzött beteg. A településen bezártak egy kenyérüzletet, a lakók pedig egyre nagyobb aggodalommal figyelik a fejleményeket. Maros megyében összesen 89 személy van otthoni megfigyelés alatt.
2020. március 09., 14:292020. március 09., 14:29
2020. március 11., 11:072020. március 11., 11:07
A 70 éves maroskeresztúri hölgy egy éve nem tartózkodott otthon, házára egy másik család vigyázott. Március 4-én érkezett haza repülőgéppel Kolozsvárra, Olaszországból. Egy olyan vidékről jött, amely nem volt lezárva.
Kolozsváron a repülőtéren kitöltötte a kérdőívet, hogy honnan érkezett és hová tart, akkor semmit nem mondtak neki a hatóságiak. Hazaérkezve elment kenyeret vásárolni, és találkozott azzal a családdal, akik felügyelték a házát. Ennek a családnak a férfitagja hozta őt haza Kolozsvárról.
Március 7-én belázasodott, rosszul érezte magát, akkor vettek vért tőle, és
Fotó: Haáz Vince
Mint Kovács Edit, Maroskeresztúr polgármestere elmondta, a fertőzött személyt Kolozsvárra szállították, de csak azután, hogy elmondta, kivel találkozott és hol járt március 4-én és 5-én, még a házi karantén előtt. „Megnéztük az utcai kamerákat, hogy ellenőrizzük, hogy a nyilatkozat megfelel-e a valóságnak. A páciens egy kenyérüzletben vásárolt és azzal a családdal találkozott, aki a házára vigyázott.
Ígéretet kaptunk, hogy mindenkitől vérmintát vesznek, hogy lássák, hogy fertőzöttek-e vagy sem. Arra kértem a közösségi oldalon, de személyesen is a község lakóit, hogy őrizzék meg nyugalmukat, figyeljenek oda a kézmosására, a tisztaságra.
– mondta a Székelyhonnak a polgármester.
Fotó: Haáz Vince
A protokoll szerint azok, akik fertőzött személlyel találkoztak 14 napig házi őrizetben kell maradjanak. Tőlük vért vesznek az első, az 12. és 13. napon. Ha a minták negatívak, akkor elhagyhatják otthonukat és az életük visszatérhet a normális kerékvágásba.
Maroskeresztúron elég nagy aggodalom, a kenyérüzletet, ahol a fertőzött személy vásárolt bezárták. A gyógyszertárban csak a kis, sürgősségi ablakon szolgálnak ki, maszkot és kesztyűt viselve. Az általunk megkérdezett személyek
A Marosvásárhely melletti nagyközségből több százan járnak be Marosvásárhelyre, óvodába, iskolába, dolgozni.
Fotó: Haáz Vince
Mara Toganel, Maros megye prefektusa hétfőn sajtóközleményben próbálta megnyugtatni a megye lakóit. Az általa jegyzett tájékoztató anyagból kiderül, hogy jelenleg Maros megyében egy koronavírussal fertőzött személy van, volt még egy negatív vérminta-eredmény és
A prefektus hangsúlyozza, hogy egyelőre csak az 1000 személynél nagyobb tömeget vonzó eseményeket tiltották be, akárcsak országszerte, a kisebb rendezvények esetében a közegészségügyi igazgatóság és a sürgősségi esetek bizottsága dönt, minden esetet egyenként elemezve. Az óvodák és iskolák esetleges bezárásáról a tanfelügyelőség és a közegészségügyi illetékesek döntenek, majd, ha erre szükség lesz.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!