
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Egyre gyorsul a járvány terjedése Hargita megyében: szerdán 18 új eset igazolása mellett két koronavírussal összefüggésbe hozható haláleset is történt, a kórházban ápoltak száma pedig átlépte a százat.
2020. július 29., 13:422020. július 29., 13:42
Újabb 18 koronavírus-fertőzést igazoltak szerdán Hargita megyében, ezzel 502-re nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Két fertőzött életét vesztette az elmúlt 24 órában, ezzel 15-re nőtt a járvány halálos áldozatainak száma a megyében. A fertőzés mellett mindkét elhunyt más betegségekben is szenvedett.
A gyógyultak száma 376-ra nőtt, 104 fertőzöttet pedig a csíkszeredai, a székelyudvarhelyi, a gyergyószentmiklósi és a maroshévízi kórházakban kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt. Hét személy otthoni elkülönítésben tartózkodik, emellett pedig további 192 személy házi karanténban van a megyében. Előbbi többek között azokra vonatkozik, akik veszélyeztetett térségből érkeztek az országba, kapcsolatba léptek fertőzött vagy fertőzésgyanús személlyel, házi karanténba pedig azok kerülnek, akik Kínából vagy Olaszország egyes településeiről érkeznek.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében 7 személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt kedden – olvasható a Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.