
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hat új koronavírussal fertőződött személyt azonosítottak Hargita megyében az elmúlt 24 órában. Nyolc fertőzött ugyanakkor távozott a kórházból, ők otthon tartózkodnak.
2020. július 14., 14:242020. július 14., 14:24
Hattal nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma Hargita megyében, így 389-re emelkedett a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.
A fertőzöttek közül 295 személy hagyta el gyógyultan a kórházakat, 11 személy elhunyt, 75 aktív fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt tünetmentesség esetén. Ugyanakkor 8 személy kérte, hogy távozhasson a kórházból, az ő kezelésük otthon folytatódik. Az új fertőzöttek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közöltek részleteket. A a hatóságok továbbra is ellenőrzik a járvány terjedésének megelőzése érdekében a zsúfoltabb helyeket, a szabályok áthágása esetén pedig bírságolnak.
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
szóljon hozzá!