
Fokozottan ellenőrzik a repülőtereken is az Észak-Olaszországból és Kínából hazatérő román állampolgárokat
Fotó: Beliczay László
Maros megyében 18 személyt tartanak megfigyelés alatt otthonaikban, miután olyan országokból érkeztek haza, ahol kapcsolatba kerülhettek koronavírussal fertőzött személyekkel.
2020. február 24., 16:112020. február 24., 16:11
2020. február 25., 20:122020. február 25., 20:12
A Maros megyei prefektúra hétfőn délben közölte, hogy Maros megyében 18 személyt tartanak megfigyelés alatt a közegészségügyi szakemberek. A megfigyelt személyek otthoni karanténban vannak, ami azt jelenti, hogy 14 napig nem hagyhatják el a házat és vendégeket sem fogadhatnak.
Azokat a személyeket tartják megfigyelés alatt, akik Kínából, illetve Olaszország karantén alatt levő településeiről, vagy azok közeléből érkeztek az országba, illetve kapcsolatba kerülhettek olyan személyekkel, akik ezekből az országokból érkeztek haza. A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy aki a fertőzött országrészekből vagy azok környékéről érkezik, jelentse ezt és tartsa be a 14 napos otthoni karantént, ellenkező esetben büntetésre számíthat.
Amennyiben Maros megyében koronavírussal fertőzött beteget azonosítanak, azt a kolozsvári fertőző betegségek kórházába vagy Bukarestbe a Prof. Dr. Matei Balș intézetbe szállítják.
A prefektúra emlékezteti a megye lakóit, hogy az egészségügyi világszervezet mit tanácsol a vírusok terjedésének megakadályozása, a fertőzés elkerülése érdekében: gyakran és alaposan mossunk kezet szappannal vagy alkohol alapú tisztítószerrel, amikor tüsszentünk tegyünk a szájunk és az orrunk elé egyszer használatos zsebkendőt, majd azt dobjuk el és mossunk kezet. Továbbá kerüljük azokat a helyeket, ahol sok személy tartózkodik egyszerre, kerüljük a lázas személyek társaságát, ha betegek vagyunk keressük fel a háziorvosunkat és tőle kérjünk gyógyszert, kezelést.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
szóljon hozzá!