
Fotó: Pinti Attila
Csíkszék a remények szerint mintegy 40 ezer szavazattal „járult hozzá az RMDSZ nagy kosarához” – hangzott el a csíkszeredai és térségi szervezet vasárnap késő esti értékelőjén.
2024. június 10., 00:302024. június 10., 00:30
2024. június 10., 14:492024. június 10., 14:49
„Azt gondolom, Csík határozottan hozzájárult ahhoz, hogy az erdélyi magyarságnak Brüsszelben és itthon, az önkormányzatainkban RMDSZ-es képviselete és vezetése legyen” – jelentette ki a csíkszeredai Magyar Ügyek Házában tartott vasárnap esti eredményváró sajtótájékoztatóján Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere. Hozzátette, örülnek annak, hogy
Értékelése szerint a város mintegy 13 ezer szavazattal tudta támogatni az RMDSZ országos listáját. Csíkszeredában egyébként több mint 15 ezren szavaztak, ami a városvezető szerint „egy nagyon erős mandátumot ad a következő önkormányzatnak, és egyben ez egy nagyon erős mandátum a közös európai képviselet ügyében is.”
Borboly Csaba, a megyei önkormányzat leköszönő elnöke kiemelte, csíki szinten jobbak az önkormányzati részvételi számok, mint ezelőtt négy évvel, és jobbak valamivel, mint a legutóbbi EP-választásokon. „Mindez úgy, hogy a csíki települések kétharmadában tétre menő verseny nem volt, de az emberek megértették, hogy részt kell venni ezen a szavazáson.
– hangsúlyozta.
Fotó: Pinti Attila
Hajdu Gábor parlamenti képviselő – aki az RMDSZ csíkszeredai kampányát bonyolította le – „a csíkszeredai és csíki lakosságnak az erdélyi magyar közös ügyeinkhez való viszonyulását” emelte ki, míg Becze István, az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének ügyvezető elnöke a kampány elején kitűzött célról beszélt, miszerint
„Bízom benne, hogy ma este, éjszaka, holnap, amikor megszámolják a szavazatokat, véglegesek lesznek a jegyzőkönyvek, meg tudjuk közelíteni ezt a számot” – mondta.
Több felelősséget ró a helyi hatóságokra, megkönnyíti a távoltartási végzés igénylését, és kötelezővé teszi a pszichológiai tanácsadást az agresszorok számára egy új törvénymódosítás. Szakembereket kérdeztünk arról, mit jelent mindez a gyakorlatban.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) tavaly 33 839 adóellenőrzést végzett, 7,2 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – közölte vasárnap az Agerpres megkeresésére az intézmény. Az ellenőrzések 29 417 adózót érintettek.
Nicușor Dan vasárnap a közel-keleti fegyveres konfliktus kapcsán a Facebook-oldalán közölte, hogy Románia nincs közvetlen veszélyben.
Igazi tavaszi idővel köszöntött be a március, a napsütésnek hála Székelyföld nagy részén 10 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet vasárnap délutánra.
Iráni rakéta törmelékétől gyulladt ki szombaton a dubaji Burj al Arab hétcsillagos szálloda burkolata, háborús hangulat uralkodik a kedvelt turisztikai nagyvárosban – erről szólnak a hírek. Egy székelyföldi turista azonban cáfolja mindezeket.
A hegyimentők sikeresen kimentettek három ukrán állampolgárt, akik szombaton eltévedtek a Máramarosi-havasokban, több mint 1600 méteres magasságban – közölte vasárnap a Facebook-oldalán a Máramaros megyei Salvamont.
Romániában az üzemanyag ára meghaladhatja a literenkénti 9–10 lejt, ha a kőolaj hordónkénti világpiaci ára tartósan 90–100 dollár körül stabilizálódik – figyelmeztetett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Málta egy hatalmas szabadtéri múzeumnak is beillik, várfalakkal övezett fővárosa mellett több helyszín a világörökség oltalmát élvezi. Bár nem bántuk meg a felkeresését, vegyes érzésekkel tértünk haza a világok országútjának színes pihenőhelyéről.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este a közel-keleti helyzettel kapcsolatban a Facebook-oldalán közölte, hogy a román hatóságok elsődleges prioritása valamennyi román állampolgár biztonsága.
Mintegy ezer román állampolgár vette fel a kapcsolatot a közel-keleti térségben működő román diplomáciai képviseletekkel az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni támadásai után – közölte szombat este külügyminiszter.
2 hozzászólás