
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere
Fotó: Mihály László
2024. november 28., 09:452024. november 28., 09:45
35 évvel ezelőtt decemberben azért mentünk utcára, mert szabadon akartunk dönteni arról, hogy merre megy ez az ország, és hová tartunk benne mi, csíkszeredaiak, csíkiak, erdélyi magyarok. Akkor a demokráciát választottuk, mert tudtuk: jobb, ha velünk együtt, a mi akaratunkat is figyelembe véve hozzák meg a minket is érintő döntéseket. 35 év után a december újra erről szól.
Tudjuk, idén ez már a harmadik alkalom, hogy választani hívjuk Önöket. Köszönjük, hogy mindhárom alkalommal nagy számban szavaztak, és így erős mandátumot adtak az RMDSZ-nek az önkormányzati és az európai parlamenti választáson, illetve az elnökválasztás első fordulójában. A vasárnapi nap most megint nagyon fontos. Közösségünk léte, közösségünk jóléte a tét! December 1-én arról döntünk, hogy velünk vagy nélkülünk, jó vagy rossz irányba megy tovább ez az ország!
Az elmúlt években országunkban, de az egész világon egymást követték a különböző válságok. Az emberek csalódottak, kiábrándultak, a mindennapok egyre nehezebbek, így egyáltalán nem meglepő, hogy a szélsőségesség és a szélsőségesek egyre inkább előtérbe kerülnek. Ezekben az időkben pedig számunkra, erdélyi magyarok számára létkérdés, hogy Bukarestben, a parlamentben erős képviseletünk legyen.
106 esztendő elteltével, december 1-én, ezen a közösségünk számára szimbolikus dátumon meg kell mutatnunk, hogy mindenféle beolvasztási kísérlet ellenére még mindig itt vagyunk, erős, magyar közösség vagyunk, és gondoljon bárki bármit, mi itt is maradunk! Erdély, Székelyföld, Csíkszereda az otthonunk. Itt születtünk, itt nőttünk fel, ismerjük a város és a környék minden zegzugát. Emlékeket őriznek az utcák, a parkok, itthon vagyunk, és semmilyen körülmények között nem fogadjuk el, hogy másodrendű állampolgárként kezeljenek. Nem fogadjuk el, hogy ebben az országban mi nemkívánatos közösség legyünk! De ahhoz, hogy ezt el is tudjuk mondani, hogy kivívott jogainkat meg tudjuk tartani, hogy közösségünk biztonságát meg tudjuk őrizni, hogy tovább fejlődjön az ország, és a mindennapokban jól éljünk, ott kell lennünk a parlamentben! 2024. december 1. erről szól! Arról, hogy ott leszünk-e továbbra is, amikor a minket érintő kérdésekről és fejlesztésekről vitáznak és döntenek, tudjuk-e képviselni közösségünket, vagy pedig kívülről nézzük, mi történik, mit döntenek, és elszenvedjük a hatásait.
Tisztelt Csíkszeredaiak! December 1-én súlyosan megmérettetik az erdélyi magyar, a csíkszeredai közösség. Csíkszereda akkor lesz biztonságban, Csíkszereda akkor fejlődik tovább, ha a magyarságnak erős képviselete van. Erős képviseletünk pedig csak akkor lesz, ha a közösség erős mandátumot ad. Ehhez pedig minél többen el kell, hogy menjünk szavazni. Mutassuk meg Romániának, hogy itt vagyunk!
Korodi Attila
polgármester
(X – fizetett hirdetés)
Készült az RMDSZ megbízásából, MFC-azonosító: 13240004.
Comandat de UDMR, cod MFC: 13240004.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.