
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere
Fotó: Mihály László
2024. november 28., 09:452024. november 28., 09:45
35 évvel ezelőtt decemberben azért mentünk utcára, mert szabadon akartunk dönteni arról, hogy merre megy ez az ország, és hová tartunk benne mi, csíkszeredaiak, csíkiak, erdélyi magyarok. Akkor a demokráciát választottuk, mert tudtuk: jobb, ha velünk együtt, a mi akaratunkat is figyelembe véve hozzák meg a minket is érintő döntéseket. 35 év után a december újra erről szól.
Tudjuk, idén ez már a harmadik alkalom, hogy választani hívjuk Önöket. Köszönjük, hogy mindhárom alkalommal nagy számban szavaztak, és így erős mandátumot adtak az RMDSZ-nek az önkormányzati és az európai parlamenti választáson, illetve az elnökválasztás első fordulójában. A vasárnapi nap most megint nagyon fontos. Közösségünk léte, közösségünk jóléte a tét! December 1-én arról döntünk, hogy velünk vagy nélkülünk, jó vagy rossz irányba megy tovább ez az ország!
Az elmúlt években országunkban, de az egész világon egymást követték a különböző válságok. Az emberek csalódottak, kiábrándultak, a mindennapok egyre nehezebbek, így egyáltalán nem meglepő, hogy a szélsőségesség és a szélsőségesek egyre inkább előtérbe kerülnek. Ezekben az időkben pedig számunkra, erdélyi magyarok számára létkérdés, hogy Bukarestben, a parlamentben erős képviseletünk legyen.
106 esztendő elteltével, december 1-én, ezen a közösségünk számára szimbolikus dátumon meg kell mutatnunk, hogy mindenféle beolvasztási kísérlet ellenére még mindig itt vagyunk, erős, magyar közösség vagyunk, és gondoljon bárki bármit, mi itt is maradunk! Erdély, Székelyföld, Csíkszereda az otthonunk. Itt születtünk, itt nőttünk fel, ismerjük a város és a környék minden zegzugát. Emlékeket őriznek az utcák, a parkok, itthon vagyunk, és semmilyen körülmények között nem fogadjuk el, hogy másodrendű állampolgárként kezeljenek. Nem fogadjuk el, hogy ebben az országban mi nemkívánatos közösség legyünk! De ahhoz, hogy ezt el is tudjuk mondani, hogy kivívott jogainkat meg tudjuk tartani, hogy közösségünk biztonságát meg tudjuk őrizni, hogy tovább fejlődjön az ország, és a mindennapokban jól éljünk, ott kell lennünk a parlamentben! 2024. december 1. erről szól! Arról, hogy ott leszünk-e továbbra is, amikor a minket érintő kérdésekről és fejlesztésekről vitáznak és döntenek, tudjuk-e képviselni közösségünket, vagy pedig kívülről nézzük, mi történik, mit döntenek, és elszenvedjük a hatásait.
Tisztelt Csíkszeredaiak! December 1-én súlyosan megmérettetik az erdélyi magyar, a csíkszeredai közösség. Csíkszereda akkor lesz biztonságban, Csíkszereda akkor fejlődik tovább, ha a magyarságnak erős képviselete van. Erős képviseletünk pedig csak akkor lesz, ha a közösség erős mandátumot ad. Ehhez pedig minél többen el kell, hogy menjünk szavazni. Mutassuk meg Romániának, hogy itt vagyunk!
Korodi Attila
polgármester
(X – fizetett hirdetés)
Készült az RMDSZ megbízásából, MFC-azonosító: 13240004.
Comandat de UDMR, cod MFC: 13240004.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).