
Veszélyes földcsuszamlás Pálfalva és Firtosváralja határában. Félsávosra szűkült az útszakasz
Fotó: Barabás Ákos
Nagyjából 1,7 millió lejt utal a kormány sürgősségi alapjából a Székelypálfalva és Firtosváralja közelében beszakadt útszakaszok rendbetételére, illetve a Farkaslaka községben keletkezett egyéb árvízkárok kijavítására. A polgármester szerint bőven lesz még szükség támogatásra a fennmaradó problémák megoldásához.
2018. április 11., 21:572018. április 11., 21:57
Két helyen is beszakadt a 136B jelzésű megyei út a múlt havi esőzések, illetve hóolvadás következtében Székelypálfalva határában. A legnagyobb problémák az említett falu és Firtosváralja között vannak, ott ugyanis
Hargita Megye Tanácsa a kormány sürgősségi alapjából igényelt pénzt a károk elhárítására, amire végül 1,3 millió lejt hagytak jóvá. Kovács Lehel farkaslaki polgármester információi szerint ebből rendbe kell hozni az útszakaszokat, illetve támfalakat is kell építeni, hogy megelőzzék a hasonló problémákat. A megyei önkormányzat közleményében úgy fogalmaz:
Fotó: Barabás Ákos
– mondta el lapunknak Kovács Lehel. Ebből egyebek mellett karbantartási munkálatokat végeznek a Jézus-kilátó felé vezető úton,
Fotó: Barabás Ákos
Ettől függetlenül a község vezetősége elküldte a kormánynak az árvízkárokról készített jelentését, ahogy ezt a Nyikó-patak esetében is tették. Ha megítélik a támogatást, akkor azt mindkét esetben a vízügyi hatóságnak utalják, természetesen célirányosan a problémák kijavítására.
– magyarázta Kovács Lehel.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
szóljon hozzá!