
Fotó: Gov.ro
Marcel Ciolacu miniszterelnök azt nyilatkozta szerdán este az Antena 3 tévécsatornának, hogy a következő időszakban hetente értékelik ki a miniszterek munkáját, és minden kétséget kizáróan kormányátalakítás lesz.
2025. március 27., 10:252025. március 27., 10:25
Ciolacut arról kérdezte a riporter, tervez-e minisztercseréket az elnökválasztások után azokban a minisztériumokban, ahol késik a költségcsökkentő intézkedések bevezetése és a belső átszervezés. A kormányfő azt felelte,
jelenleg már nem is havonta, hanem hetente értékelik ki a miniszterek tevékenységét – írja az Agerpres hírügynökség a miniszterelnök kijelentésére hivatkozva.
Ugyanakkor a stabilitás előnyeiről is beszélt, kifejtve, hogy Németországban 17 éven keresztül működött a nagykoalíció, és a szállításügyi tárcát 16 éven át ugyanaz a miniszter vezette. A szállításügyi minisztériumban lévő stabilitás előnyei idehaza is megmutatkoznak – jegyezte meg Ciolacu. A szállításügyi tárcát a szociáldemokrata (PSD) Sorin Grindeanu vezeti, akárcsak az előző kormányban.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
szóljon hozzá!