
Fotó: Barabás Ákos
Teljes egészében lezárják a 132-es megyei út Lövéte és Szentegyháza között húzódó szakaszát a jövő hét elejétől – hívja fel a figyelmet közleményében Lövéte polgármesteri hivatala.
2025. március 11., 08:422025. március 11., 08:42
2025. március 11., 10:442025. március 11., 10:44
A teljes útzárra fakitermelés miatt lesz szükség, március 17-től április 5-ig, minden nap reggel 9 és déli 12 óra között.
Akik ebben az időszakban közlekednének a 132-es megyei út ezen szakaszán, azok a Csíkszereda – Kirulyfürdő – Lövéte, illetve a Székelyudvarhely – Szentegyháza – Szeltersz – Lövéte útvonalon kerülhetnek, amennyiben 3,5 tonnánál könnyebb autóval közlekednek.
Az ennél nagyobb össztömegű járművel közlekedők pedig a Székelyudvarhely – Boldogfalva – Oklánd – Lövéte útvonalon közelíthetik meg a települést az említett időszakban.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
szóljon hozzá!