
Fotó: Mihály Csaba
Az elmúlt időszak különösen meleg és száraz időjárása miatt egyre többen használták öntözésre is a csapvizet Maros megyében, így vannak olyan mezőségi települések, ahol az Aquaserv korlátozta a szolgáltatást. A helyzetre még rátesz egy lapáttal az ivóvízrendszer elavultsága.
2022. június 21., 12:582022. június 21., 12:58
A regionális vízszolgáltató keddi közleményében hívja fel a figyelmet arra, hogy a vezetékes vízzel történő kerti öntözések miatt vannak olyan települések, ahová nem jut megfelelő mennyiségű ivóvíz.
Az Aquaserv szerint most a megszorítás a megoldás, ezért Mezőcsáváson, Mezősámsondon, Mezőbándon, Mezőrücsön, Mezőkirályfalván, Örményesen, Mezőszilváson, Mezőmadarason, Mezőpagocsán, Uzdiszentpéteren és Nagysármáson
Mint a Székelyhon érdeklődésére Nicu Tomulețiu, a szolgáltató sajtószóvivője elmondta, a vezetékrendszer régi, nagy fogyasztás esetén nincs akkora kapacitása, hogy el tudják juttatni a vizet a végeken lévő településekre. Ezért amint elkezdődik a kertek öntözése, és ahogy a nagyobb állatfarmok több vizet használnak, nem tudnak vizet juttatni minden településre. Megoldásként
Kérdésünkre Tomulețiu azt is elmondta, hogy pályázaton nyert pénzalapból fogják kicserélni a Mezőségre vezető vízrendszert, a napokban fogtak neki az engedélyek beszerzésének. De mint kifejtette, önmagában ez nem fogja megoldani az ivóvízproblémát, mert ehhez
„Az éghajlatváltozás miatt egyre nagyobbak a hőségek, egyre több ivóvizet használnak el az emberek, nem csak háztartási célokra.
Mi elismerjük, hogy a vezeték miatt sem jut el a víz a végekre, de a lakoók észszerűtlen fogyasztása is hozzájárul ehhez.”
Helyi idő szerint délután három (romániai idő szerint négy) óráig a választópolgárok 66,01 százaléka voksolt a vasárnapi magyarországi országgyűlési választáson. Ez minden eddiginél nagyobb arány, az időszakot tekintve.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
2 hozzászólás