
Fotó: Mihály Csaba
Az elmúlt időszak különösen meleg és száraz időjárása miatt egyre többen használták öntözésre is a csapvizet Maros megyében, így vannak olyan mezőségi települések, ahol az Aquaserv korlátozta a szolgáltatást. A helyzetre még rátesz egy lapáttal az ivóvízrendszer elavultsága.
2022. június 21., 12:582022. június 21., 12:58
A regionális vízszolgáltató keddi közleményében hívja fel a figyelmet arra, hogy a vezetékes vízzel történő kerti öntözések miatt vannak olyan települések, ahová nem jut megfelelő mennyiségű ivóvíz.
Az Aquaserv szerint most a megszorítás a megoldás, ezért Mezőcsáváson, Mezősámsondon, Mezőbándon, Mezőrücsön, Mezőkirályfalván, Örményesen, Mezőszilváson, Mezőmadarason, Mezőpagocsán, Uzdiszentpéteren és Nagysármáson
Mint a Székelyhon érdeklődésére Nicu Tomulețiu, a szolgáltató sajtószóvivője elmondta, a vezetékrendszer régi, nagy fogyasztás esetén nincs akkora kapacitása, hogy el tudják juttatni a vizet a végeken lévő településekre. Ezért amint elkezdődik a kertek öntözése, és ahogy a nagyobb állatfarmok több vizet használnak, nem tudnak vizet juttatni minden településre. Megoldásként
Kérdésünkre Tomulețiu azt is elmondta, hogy pályázaton nyert pénzalapból fogják kicserélni a Mezőségre vezető vízrendszert, a napokban fogtak neki az engedélyek beszerzésének. De mint kifejtette, önmagában ez nem fogja megoldani az ivóvízproblémát, mert ehhez
„Az éghajlatváltozás miatt egyre nagyobbak a hőségek, egyre több ivóvizet használnak el az emberek, nem csak háztartási célokra.
Mi elismerjük, hogy a vezeték miatt sem jut el a víz a végekre, de a lakoók észszerűtlen fogyasztása is hozzájárul ehhez.”
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ismertette állaspontját a civil szervezetek finanszírozását szigorító törvénytervezetről Nicușor Dan államfő, csütörtökön.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére, köztük a Feketeügy Kovászna megyei szakaszára is.
Több mint ötezer, az 1989 utáni átmeneti időszakhoz kapcsolódó diplomáciai dosszié titkosításának feloldását hagyta jóvá a román kormány.
A bukaresti ítélőtábla csütörtökön másodszorra is nyolc év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Mario Iorgulescut.
Új reformcsomagot jelentett be Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtökön, amely megváltoztatja a kórházak finanszírozásának és szervezésének módját.
A Helyi Rendőrség Napját ünnepelték csütörtökön Székelyudvarhelyen, ahol járműfelvonulást is tartottak. Mindeközben Civium Protect-díjjal ismerték el Balázsi Hajnalka helyi rendőr munkáját, segítőkészségét.
Az Európai Bizottság (EB) az ősszel becsült 1,1 százalékról 0,1 százalékra módosította csütörtökön közzétett tavaszi prognózisában a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését.
2 hozzászólás