
További medvetámadásoktól tartanak a faluban. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Emberre támadt egy medve Székelykálban, a Maros megyei Nagyernye községhez tartozó faluban. Az eset pénteken történt, szombaton a faluba látogattunk, az áldozat édesanyjával beszélgettünk.
2017. június 11., 10:452017. június 11., 10:45
2017. június 11., 10:462017. június 11., 10:46
Székelykálban érdeklődve egy lakos a Bordás utcába irányított, hogy ott lakik az áldozat és édesanyja. A megadott házszámnál érkezésemkor zárt kapu fogadott, aztán kisvártatva vetett kapával két asszony közeledett. Egyikük a megtámadott 44 éves férfi édesanyja. A kapu előtt beszélgettünk.
„Nem tudok semmit – mondta a néni. – Amikor hazaért, csupa egy vér volt az egész ember, jött a mentő, és elvitte Vásárhelyre. A vejem ment utánuk autóval, neki úgy mondták az orvosok, hogy csak egy hüvelykujja törött el, más törése, belső szervi sérülése nincs, de
Meg kell operálják” – folytatta, majd sírni kezdett. Jó ember, mindenkivel jól van a faluban – mondta –, de arról, hogy miként történhetett a támadás, semmit nem tud.
„Nem beszéltünk semmit, nem is nagyon tudott, aztán gyorsan jött is a mentő és elvitte. Egy rudat akart vágni a szekérhez, azért ment a Poklos-völgybe. Egyes szekérrel ment, egyedül” – mesélte az asszony, hozzátéve, hogy fia a támadás után valamiképpen elérte a szekeret, és azzal jött haza.
A falubeliek már félnek kimenni a földekre dolgozni, mert a medvék bemerészkednek mindenhová. Tartanak a vadtól, a szomszédos Székesről a napokban vitt el egy disznót. De juhokat is emlegetnek, amelyeket szintén a napokban emelt ki a karámból a medve.
Daróci János, Nagyernye községi helyi rendőr a Maros megyei rendőrséggel, csendőrséggel, vadásztársasággal, környezetvédőkkel együtt volt a faluban a támadást követően, péntek délután. „Meghajtották az erdőt”, és meg is találták a medvét. „Jókora példány volt, de hamar eltűnt az erdőben” – idézte fel. Mint tudatta, előző éjszaka három birkát ölt meg a medve egy közeli esztenán.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
szóljon hozzá!