
Fotó: Haáz Vince
Három személyt kórházba szállítottak, miután csütörtök reggel gázszivárgás volt Marosvásárhelyen.
2020. január 16., 11:272020. január 16., 11:27
2020. január 16., 14:162020. január 16., 14:16
A tűzoltóság sajtószóvivője, Dan Petru Daniel elmondta, a tűzoltóság és a mentősök megérkezéséig a tulajdonos elzárta a gázcsapot, így mire kiértek, már nem volt gázrobbanásveszély. A helyszínre érkezett a gázszolgáltató vállalat csoportja is, akik jelenleg további méréseket végeznek és ellenőrzik a berendezéseket.
A Székelyhon érdeklődésére a Delgaz Grid szolgáltató sajtószóvivője, Adela Boțan elmondta, hogy 10.15-kor értesítették őket egy esetleges gázszivárgásról, ami a Mihai Viteazul utca 22. szám alatt történt. A helyszínre kiszállt a szolgáltató munkacsoportja, de az első ellenőrzések során nem tapasztaltak gázszivárgást. Az ellenőrzéseket folytatják, hogy kiderüljön, mi okozta a balesetet.
Fotó: Haáz Vince
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
szóljon hozzá!