
Körforgalmat építenek az országút és megyei út gyergyóalfalvi kereszteződésénél
Fotó: Gergely Imre
Gyergyóalfalu központjában, a Parajd–Gyergyószentmiklós közötti országút és a Szárhegyről Csomafalva felé vezető megyei út kereszteződésénél könnyíti meg majd a közlekedést az a körforgalom, amelynek építése most körvonalazódik. A munkálat elkezdése gyergyószentmiklósi munkálatoktól is függ.
2021. május 25., 22:022021. május 25., 22:02
2021. május 25., 23:332021. május 25., 23:33
Az országút és megyei út találkozásánál a növekvő forgalom miatt már rég szükség lenne körforgalom építésére, és most valósulhat meg, miután Borboly Csaba tájékoztatása szerint Hargita Megye Tanácsa vállalja a finanszírozás kétharmadának biztosítását; a maradék egyharmadot a község teszi hozzá. A következő lépés az lesz, hogy a megyei önkormányzat elfogadja a közös beruházáshoz szükséges társulási szerződést.
Amint Gáll Szabolcs, Gyergyóalfalu polgármestere elmondta, számítottak volna az országos útügy finanszírozására is, de erre nincs hajlandóság az intézmény részéről. A beruházáshoz szükség volt egy szomszédos, a katolikus egyház tulajdonában lévő terület egy részének megvásárlására is, ezt már korábban megvette a helyi önkormányzat. Gáll közölte,
Hozzátette, reméli, hogy nem járnak úgy, mint a korábbi, járdaépítési projektjükkel, amelynek a közbeszerzését ötször kellett kiírni, és csak a tervezett értékek aktualizálása után jelentkezett egy cég, amely vállalta a munka elvégzését. Gáll Szabolcs elmondta még, hogy addig is, amíg a körforgalom építésének nekiláthatnak, az útkereszteződés közelében járdát és parkolót fognak létrehozni.
Fotó: Gergely Imre
A körforgalmat már múlt évben szerették volna megépíteni, de akkor erről nem lehetett szó, hiszen Gyergyószentmiklósról 2019 őszén terelték Alfalun át a Csíkszereda–Maroshévíz útvonalon közlekedő teherforgalmat. Jelenleg még mindig ugyanez a helyzet, továbbra is erre közlekednek a teherautók.
Fotó: Gergely Imre
Így
Gyergyószentmiklóson ugyanis a múlt ősz óta számottevő munkálat nem történt a korábbi teherforgalom útvonalán, azaz a Dózsa György, a Békény és a Halász utcákban, amelyek továbbra is munkaterületnek számítanak. Így várhatóan még hónapokig nem térnek oda vissza a teherautók.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
szóljon hozzá!