
Fotó: Gergely Imre
Elkezdődtek a munkálatok a Gyergyószentmiklóst Maroshévízzel összekötő és a várost átszelő országút, illetve a Tűzoltó utca találkozásánál. Egy új körforgalmat építenek, ezért az ott több száz éve álló kőkeresztet elmozdították.
2024. július 24., 19:022024. július 24., 19:02
Elkezdődtek a kőkereszt környékének rendezési munkálatai. A beruházás ideje alatt nem lehet majd behajtani a Tűzoltók utcába a kőkereszt irányából a Bucsin negyedi körforgalom fele – írta közleményében a Gyergyószentmiklósi városháza szerdán. Ennek apropóján érdeklődve megtudtuk, hogy a régóta tervezett körforgalom építésének láttak neki, ezért kell eltávolítani a kereszteződésben álló kőkeresztet.
Ottjártunkkor már megdőlve állt a kereszt ott, ahol majd a körforgalom lesz. Az ígéret szerint később, amikor elkészülnek, visszahelyezik ide. Amíg itt elkészülnek, addig azonban
Van, ahol csatornázás, máshol vízvezeték-építés zajlik, esetenként a fűtéshálózaton is dolgoznak.
A Gyilkostó úton a Both váráig száz méterenként láttunk munkacsoportokat, akik az utat ásták, illetve mások a munkagödrök visszatemetésén dolgoztak; volt, ahol épp aknák építése folyt. A Csíkszereda felé vezető Gábor Áron úton jelzőlámpák irányítják a forgalmat az ott zajló munkálatok miatt.
Fotó: Gergely Imre
A főtér egyik oldala (a Szilágyi szálloda felől) le van zárva a közlekedés elől. Innen a Budai Nagy Antal utca fele kerülve lehetne tovább haladni, aminek a Gábor Áron utcával való találkozásánál is ásnak. A túloldalon a központból kivezető Kárpátok úton már több hete nekikezdtek az aknák építésének, ott nem láttunk munkát, az utca fele elkerítve várja a folytatást.
Fotó: Gergely Imre
Nem könnyű annak, aki ebben az időszakban házasságot szeretne kötni:
A római katolikus egyházi esküvőt tervezők pedig arra kell felkészüljenek, hogy a Szent Miklós-plébánia udvarát is felásták a fűtéshálózat bővítése miatt.
Fotó: Gergely Imre
A Gimnázium (Miron Cristea) utcában is még lezáratlanul tátongnak a szerelőaknák.
A központból a város alszegi része felé kanyarodva kicsit felszusszanhat az autós. A Békény és a Dózsa György utca szabad, itt nincs jelenleg munkálat, már évek óta semmi előrelépés nem látható a félbe hagyott beruházásnál. A Halászok és a Békény utca, illetve a Békény és a Dózsa György utcák állapota változatlanul befejezetlen. Viszont
Fotó: Gergely Imre
A Mobilitás terv keretében megújuló Testvériség úton látható előrelépésként tapasztalható, hogy felfestették az átjárókat. Gondot okoz viszont továbbra is az, hogy
Az arra járók láthatják, előrelépés várható a bicikliutak aszfaltozása kapcsán: a napokban több munkás seperte fel a több hónapja ott hagyott törmeléket.
Fotó: Gergely Imre
A városháza ugyanakkor közölte, hogy csütörtöktől elkezdik a Testvériség sugárút északi felén a biciklisávok aszfaltozását, ezért arra kérik az ott parkoló autók tulajdonosait, hogy szabadítsák fel a helyszínt a munkagépek számára a jobb oldali sávon.
És a végére hagytunk egy nagyon szomorú dolgot, amit a városi séta során láttunk:
Fotó: Gergely Imre
Valakiknek nagyon útban volt a zöld sáv közepén is, ezért kitörték. Láthatóan több társa is veszélyben volt, de azok túlélték a vandalizmust.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
1 hozzászólás