
Fotó: Facebook/Milvus Group
Gólya érkezését örökítette meg a Maros megyei Sáromberkén elhelyezett webkamera március 7-én – számolt be a Milvus Csoport.
2024. március 08., 17:452024. március 08., 17:45
2024. március 08., 17:462024. március 08., 17:46
Kedden jelentette be a Milvus Csoport, hogy bekapcsolta a webkamerákat, így élőben lehet követni egy Marosvásárhelyen élő vércserpár életét és a sáromberki fészekbe érkező gólyákat.

Egy marosvásárhelyi vércsepár mindennapjait követhetik a világ bármely részén élők a Milvus Csoportnak köszönhetően. A sáromberki gólyafészket is közelről lehet figyelni.
A madarászok pénteken kora délután jelezték, hogy egy korán érkező gólya március 7-én máris meglátogatta a fészket. A vándormadár érkezését a webkamerát szorgalmasan figyelő személyek jelezték. A gólyafészekben zajló eseményeket a Milvus Csoport honlapján lehet követni.
Tavaly március 15-én érkezett meg az első gólya Sáromberkére, tavalyelőtt pedig március 26-án foglalta el a bekamerázott fészket az első vándormadár.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
szóljon hozzá!