
Fotó: Facebook/Milvus Group
Gólya érkezését örökítette meg a Maros megyei Sáromberkén elhelyezett webkamera március 7-én – számolt be a Milvus Csoport.
2024. március 08., 17:452024. március 08., 17:45
2024. március 08., 17:462024. március 08., 17:46
Kedden jelentette be a Milvus Csoport, hogy bekapcsolta a webkamerákat, így élőben lehet követni egy Marosvásárhelyen élő vércserpár életét és a sáromberki fészekbe érkező gólyákat.

Egy marosvásárhelyi vércsepár mindennapjait követhetik a világ bármely részén élők a Milvus Csoportnak köszönhetően. A sáromberki gólyafészket is közelről lehet figyelni.
A madarászok pénteken kora délután jelezték, hogy egy korán érkező gólya március 7-én máris meglátogatta a fészket. A vándormadár érkezését a webkamerát szorgalmasan figyelő személyek jelezték. A gólyafészekben zajló eseményeket a Milvus Csoport honlapján lehet követni.
Tavaly március 15-én érkezett meg az első gólya Sáromberkére, tavalyelőtt pedig március 26-án foglalta el a bekamerázott fészket az első vándormadár.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
szóljon hozzá!