
Fotó: Gergely Imre
Összefogás tere: így hívják mostantól azt kis utcarészt, amely a gyergyószárhegyi felszegi népiskola előtt van. A trianoni békediktátum 100 éves évfordulóján kopjafát avattak itt a helyiek.
2020. június 04., 20:132020. június 04., 20:13
2020. június 04., 20:272020. június 04., 20:27
„A kopjafa annak állít emléket, hogy az évszázada ránk mért lesújtó nehézségeket a magyarság túlélte. Tesszük mindezt azzal a reménnyel és bizakodással, hogy a következő 100 évben is lesz ereje, kitartása szeretett nemzetünknek, hogy megmaradhassunk embertársainkat tisztelő, segítő embereknek” – ez állt a szárhegyi önkormányzat képviselő-testületének meghívójában az összetartozás napja alkalmából tartott megemlékezésre.
A fél hatkor megszólalt harangzúgást követően Danguly Ervin polgármester felszólalásából kiderült, a fenti üzeneten kívül is fontos szerepet szánnak a kopjafának, amelyet
Fotó: Gergely Imre
Danguly arra kérte a falu lakóit, hogy ahányszor eljárnak itt gondoljanak minden magyarra, a világban, arra, hogy összetartozunk és egymástól elszakítani nem tudnak. Üzent a határon túli testvértelepüléseknek is: „Ne gondoljátok azt, hogy belenyugodtunk a sorsunkba. Elfogadtuk, benne élünk, de nem adjuk fel soha” – hangzott el.
A polgármester beszédében Magyarország kormányának mondott köszönetet,
Fotó: Gergely Imre
Az összetartozás tudata azonban nem elég egymagában a megmaradásunkhoz, összefogásra is szükség van. Arra, hogy összezárjuk a sorainkat és védjük egymást.
– szólt a szárhegyeikhez a településvezető, hozzátéve, hogy bízzunk abban, hogy utódaink száz év múlva is itt fognak állni, saját hazájukban.
Fotó: Gergely Imre
Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.
Dr. Balázsi Gábor székelyföldi származású, Egyesült Államokban élő fizikus, biofizikus és szintetikus biológus nemrég lelkendezve számolt be közösségi oldalán arról, hogy sikerült körbeutaznia a Földet. Emellett a rákkutatás helyzetére is rákérdeztünk.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter bejelentette, hogy kiküldi a tárca ellenőrző testületét a konstancai megyei kórházhoz, és kérni fogja a foglalkozás-egészségügyi bizottságtól az orvosi ügyelet teljesítése alóli felmentések felülvizsgálatát.
Jó metaforája az „egyszer minden véget ér” érzésnek a Stranger Things, aminek befejezése vegyes érzéseket keltett a nézőkben. Ez már nem az a sorozat 2026 elején, amit tíz évvel ezelőtt a szívünkbe zártunk. Spoileres kiritika.
Elhunyt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz, valamint a Kiscsillag alapító dobosa. A zenész 60 éves volt.
A múlt év első kilenc hónapjában 2024 azonos időszakához képest 8,8 százalékkal 48,993 millióra csökkent a vasúti személyszállítást igénybe vevő utasok száma – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország területének jelentős részére érvényes, narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a havazás miatt.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat este azt nyilatkozta, bízik benne, hogy január 16-i ülésén az alkotmánybíróság dönteni fog a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Az idei tél legalacsonyabb hőmérsékletét mérték vasárnapra virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban mínusz 17,2 Celsius-fokig hűlt a levegő.
szóljon hozzá!